پارچه نسوز

آپدیت ۱۳ مهر سال ۱۴۰۲

پارچه نسوز صنعتی چیست؟

ویژگی‌ها انعطاف پذیری، مقاومت کششی، مقاومت در برابر خوردگی

 

مقاومت تحمل گرمایی بالاتر از ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد

 

کاربرد‌ها لباس‌های صنعتی، لباس فرم آتش نشانی، چادر و چتر، لباس‌های مخصوص اتومبیل رانی

 

ضخامت ۱/۰ میل، ۲/۰ میل،۴/۰ میل، ۵/۰ میل، ۶/۰ میل، ۸/۰ میل، ۱ میل، ۵/۱ میل و ۳ میل

 

پارچه نسوز صنعتی پارچه‌ای است که از الیاف‌های مرغوب تهیه شده باشد. الیاف‌هایی که در این پارچه استفاده می‌شوند باید مقاوم باشند و از موادی بافته شده باشند که در برابر گرما و حرارت بالا مقاومت خوبی داشته اشد. این پارچه‌ها اغلب از الیاف‌های نسوزی مانند فایبرگلاس و فایبرآزبست ساخته می‌شود. این محصول انواع مختلفی از جمله پارچه نسوز فایبرگلاس، آزبست و گرافیت خالص دارد. در ترکیبات این پارچه‌ها موادی وجود دارد که احتمال اشتعال را کاهش می‌دهد و تقریباً به صفر می‌رساند با توجه به این ویژگی این پارچه‌های نسوز صنعتی بسیار مورد توجه صنعت‌گران قرار گرفته است. علاوه بر آن ویژگی ضد حریق بودن و نسوز بودن این پارچه‌ها باعث شده که در صنایع مختلفی جهت عایق کاری از آن استفاده کنند.

کاربرد این محصولات را نمی‌توان محدود به صنایع خاصی کرد به دلیل ویژگی‌هایی از جمله ضد حریق بودن و جلوگیری از ایجاد جرقه و غیره در صنایع مختلفی از آن استفاده می‌شود. دلیل اصلی مقاوم بودن این پارچه‌ها استفاده از الیاف مقاوم است برخی از این پارچه‌ها علاوه بر اینکه از آتش گرفتن جلوگیری می‌کنند، بلکه حتی هنگام آتش سوزی دارای شعله و دود نیستند. از ویژگی‌های بسیار منحصر به فرد این پارچه‌های نسوز صنعتی این است که برخی از آنها خاصیت خاموش شدگی آتش دارند و پس از آتش سوزی خود به خود خاموش می‌شوند.

 

پارچه نسوز از کجا بخریم؟

معمولاً در تهران و تمام شهرها مکان‌هایی برای خرید این نوع محصولات وجود دارد که تنها به این نوع محصولات که در صنعت کاربرد دارد، تعلق دارد. اگر از مکان‌ها و مغازه‌های متفرقه این محصول را خریداری کنید قیمت خیلی بالاتری به شما می‌فروشند. پیشنهاد بسیار خوب برای شما این است که از شرکت‌های با تجربه و دارای سابقه درخشان در این حوزه استفاده کنید.

شرکت نسوز طوس از شرکت‌های با سابقه‌ای است که تمام محصولات آنها از کیفیت بالایی برخوردار است. برای برقراری ارتباط با این شرکت با شماره ۰۹۱۲۱۴۵۲۰۹۴ تماس بگیرید. آن‌ها محصول مورد نظر شما را با هر تعدادی به فروش می‌رسانند.

لیست قیمت پارچه نسوز

قیمت این پارچه‌های در جنس‌های مختلفی ارائه می‌شود. جنس‌های موجود از این محصول در شرکت نسوز طوس فایبرگلاس، سرامیکی با سیم، سرامیکی بی سیم و آزبستی هستند. قیمت هر کدام از این پارچه‌های نسوز صنعتی را در ضخامت ۳ میل و ابعاد ۱ سانت× ۱سانت بررسی میکنیم.

 • شرکت نسوز طوس پارچه‌های فایبرگلاس نسوز را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این پارچه‌ها به ضخامت ۳ میل و ابعاد ۱ سانت×۱ سانت هستند. وزن این پارچه‌ها در ابعاد گفته شده، ۲.۲ کیلوگرم هستند. قیمت هر کیلو از این محصول ۲۴۰ هزار تومان است. برای خرید این پارچه‌های ضد حریق فایبرگلاس با ابعادی که گفته شد؛ باید مبلغ ۵۲۸ هزار تومان را بپردازید.
 • پارچه‌ سرامیکی با سیم ضد حریق شرکت نسوز طوس در ابعاد مختلفی وجود دارد که بالاتر بررسی کردیم. پارچه به ضخامت ۳ میل و در ابعاد ۱ سانت×۱ سانت، حدودا ۲.۵ کیلو خواهد شد. قیمت آن کیلویی ۲۸۰ هزار تومان است. برای خرید این پارچه به ابعاد و ضخامتی که بالاتر گفته شد، باید ۷۰۰ هزار تومان بپردازید.
 • نوع دیگر این پارچه‌ها اما بدون سیم هم موجود است. وزن این محصول هم در ضخامت ۳ میل و ابعاد ۱سانت×۱ سانت، ۲.۲ کیلوگرم خواهد بود. قیمت هرکیلو ۲۸۰ هزار تومان است. در نهایت برای خرید این پارچه به ابعاد بالا باید ۶۱۶ هزارتومان بپردازید.
 • نوع دیگری از این پارچه‌ها که به فروش می‌رسد، پارچه‌ آزبستی است. برای خرید این نوع و انواع دیگر از پارچه‌ها می‌توانید با شرکت نسوز طوس با شماره ۰۹۱۲۱۴۵۲۰۹۴ تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. این محصول به ضخامت ۳ میل و در ابعاد ۱ سانت×۱ سانت، ۲.۵ کیلوگرم است. قیمت هر کیلو از این پارچه‌های نسوز آزبستی ۴۵۰ هزار تومان است. برای خرید این محصول به ابعادی که گفته شد باید یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان پرداخت کنید.

پارچه نسوز سرامیکی

از انواع دیگر این پارچه‌های نسوز، پارچه‌های سرامیکی هستند‌. به دلیل ساخته شدن با نخ‌های سرامیکی به آن پارچه نسوز سرامیکی گفته می‌شود. این پارچه‌های ضد آتش در ابعاد مختلفی وجود دارند. این نوع از پارچه‌ها نسبت به انواع دیگر برتری دارند. این  محصول در دما و حرارت بسیار بالا مقاومت خود را حفظ می‌کند‌.

ویژگی‌های پارچه نسوز به شرح زیر است.

۱_ مقاومت در برابر مواد شیمیایی به جز اسید فسفوریک و هیدروکلریک

۲_ مقاومت در برابر فشار الکتریکی

۳_ مقاومت در برابر خوردگی و سایش

۴_ انعطاف پذیری بالا و وزن کم

۵_ انتقال حرارت کم و مقاومت در برابر شوک‌های حرارتی در صنعت

به دلیل مقاومت خوب این محصول در برابر حرارت مهندسان آن را در کوره‌ها، رویه کابل‌های فلزی، پوشش هنگام جوشکاری، عایق بندی، واشر و… استفاده میکنند.

در خرید این نوع از پارچه‌های نسوز سعی کنید اطلاعات کافی داشته باشید.در صورت بی تجربه بودن در خرید این محصول ممکن است جنس بدی نصیب‌تان شود و سرمایه خود را از دست بدهید‌.

پارچه ضد اتش چیست؟

پارچه‌های ضد آتش که امروزه در صنایع بسیار مختلفی از آنها استفاده می‌شود علاوه بر ضد حریق بودن و جلوگیری از آتش سوزی ویژگی‌های دیگری هم دارد. مقاومت در برابر خوردگی در حضور مواد اسیدی و شیمیایی از ویژگی است که علاوه بر ضد حریق بودن باعث معروف شدن آن شده است. اگر دما و حرارت بسیار بالا باشد به طوری که باعث آتش سوزی این پارچه‌های نسوز شود، این پارچه‌ها هیچ دودی را منتشر نمی‌کند و شعله‌ای را از آنها مشاهده نخواهید کرد. در صورت آتش سوزی پس از مدت کوتاهی آن‌ها خود به خود خاموش می‌شوند و مشکلی برای شرکت شما یا مکان کاری شما وجود نمی‌آید.

قیمت پارچه نسوز صنعتی

پارچه‌های صنعتی در بازار برای صنعت‌گران به تعداد زیادی وجود دارد اما باید دقت کنید که قیمت اصلی آنها چقدر است و آیا از کیفیت معقولی برخوردار هستند؟ در خرید این محصولات تنها قیمت ملاک نیست و نوع کیفیت آنها نیز ملاک است. به صورت کلی قیمت این پارچه‌های نسوز به چند عامل بستگی دارد از عوامل مهمی که در بالا و پایین شدن قیمت این پارچه‌ها تاثیرگذار است می‌توان به برند، ابعاد، اندازه، وزن، تعداد و نوع مقاومت آنها اشاره کرد. بنابراین هنگام خرید این محصولات حتماً باید به تمام این نکات دقت کنید و پس از مقایسه این نکات و قیمت آنها تصمیم به خرید این محصولات بگیرید. اگر می‌خواهید که خریدی مطمئن داشته باشید و با یک شرکت با سابقه و با تجربه در این حوزه همکاری کنید، می‌توانید از نسوز طوس خریداری کنید. این شرکت محصولات را با بهترین کیفیت و بهترین برندها در اختیار شما می‌گذارد و ارزان‌ترین قیمت را بین رقبای خود دارد. برای خرید از نسوز طوس و ارتباط با آنها می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۱۴۵۲۰۴۹ تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. در ادامه راجع به مواردی که در بالا و پایین شدن قیمت این پارچه‌ها تاثیر دارد بیشتر گفت و گو می‌کنیم.

 • مورد اول برند است که در قیمت این پارچه‌های نسوز صنعتی تاثیر دارد. هرچه برند این پارچه‌ها بهتر باشد طبیعتاً قیمت بیشتری دارد. قیمت بالای برندهای معروف به دلیل کیفیت و مواد اولیه استفاده شده آن است.
 • ابعاد از دیگر نکاتی است که در قیمت این محصولات ضد حریق تاثیر دارد. ابعاد و وزن آن می‌تواند قیمت را بالا پایین کند.
 • اگر جزو صنعت‌گرانی هستید که به این محصول زیاد احتیاج دارید و می‌خواهید آن را به صورت عمده خریداری کنید، ممکن است اگر تعداد بالایی از آنها را سفارش دهید قیمت آن برای شما ارزان‌تر در بیاید.
 • هرچه مقاومت این پارچه‌ها در برابر آتش بالاتر باشد و ویژگی‌های دیگری مانند مقاومت کششی مقاومت در برابر خوردگی در وجود مواد مختلفی مانند اسیدها و مواد شیمیایی بالاتر باشد، این محصول با ارزش‌تر و گران‌تر است. قیمتی که برای این محصول می‌‌پردازید قطعا با سود شما خواهد بود؛ زیرا این محصولات در کار به شما کمک می‌کنند.

پارچه نسوز چیست؟

مشخصات فنی پارچه نسوز
انواع فایبر و سرامیکی و تفلونی و آزبستی و کربن دار
رنگ سفید و مشکی
ابعاد از عرض ۱ متر و ضمخامت .۵ تا ۵ میل
تولید کننده وارد داتی – واد کننده: نسوز طوس
تحمل دما ۲۰۰تا ۱۵۰۰
نحوه عرضه متری یا کیلویی

یکی از محصولاتی که در برابر حرارت و آتش سوزی مقاومت بسیار بالایی دارد پارچه نسوز است. پارچه نسوز در الیاف آن از فایبر سرامیک، گرانیت، آرامید یا کولار و فایبرگلاس استفاده شده است و در زمینه‌های مختلف و متنوعی کاربرد دارد. آتش زدن پارچه نسوز عملاً کار بسیار دشواری است، چرا که الیاف آن طبیعی بوده و به راحتی دچار آتش سوزی نمی‌شوند. البته این به این معنا نیست که هیچ وقت شعله ور نشود. اگر این نوع از پارچه‌های نسوز دچار آتش‌سوزی شوند این عمل به آرامی صورت می‌گیرد. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که در صورت شعله ور شدن پارچه نسوز می‌تواند خود را خاموش کند که این مورد از ویژگی‌های بسیار جالب و منحصر به فرد پارچه‌های نسوز بوده و در هیچ نوع پارچه‌ای یافت نمی‌شود.

علت اینکه پارچه‌های نسوز می‌توانند در برابر حرارت مقاومت بسیار بالا داشته باشند و غیرقابل اشتعال باشند بافت و وزن آن‌ها است. این ویژگی به گونه‌ای است که اگر آن را در دمای بسیار زیاد قرار دهند شعله‌ور نمی‌شود و به آرامی تجزیه می‌گردند.

 

ویدیو نقد وبررسی پارچه نسوز

ویژگی های ساختاری پارچه نسوز

پارچه-نسوز

عموماً مردم پارچه های نسوز را با قابلیت ضد اشتعال بودن آن ها می شناسند و بر این باورند که تنها ویژگی این پارچه ها  همین یک مورد است .اما واقعیت امر بر خلاف باور بیشتر مردم است چرا که پارچه های نسوز مازاد بر این قابلیت، چندین ویژگی ساختاری و مهم دیگر دارند که آن ها را برای انجام وظایف خود مناسب می سازد . از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مواد اولیه: پارچه نسوز معمولاً از مواد با ویژگی‌های عایق حرارتی بالا تهیه می‌شود. مواد معمول شامل سیلیکا (سیلیکات)، فیبر سرامیکی، فیبر شیشه‌ای، کربن، یا مخلوطی از این مواد می‌باشد. انتخاب مواد اولیه بر اساس دمای مورد استفاده و ویژگی‌های مورد نیاز صورت می‌گیرد.
 • ساختار بافتی: پارچه نسوز دارای ساختار بافتی خاصی است که برای افزایش عایق حرارتی و مقاومت به دماهای بالا طراحی شده است. این ساختار می‌تواند از نوع بافت بافتی یا یکپارچه باشد و به تعداد لایه‌ها و ترکیب مواد معتمد باشد.
 • ضخامت: پارچه نسوز ممکن است در ضخامت‌های مختلفی در دسترس باشد. ضخامت معمولاً به عایقی که ارائه می‌دهد و نیازهای کاربردی بستگی دارد.
 • میزان عایق حرارتی: پارچه نسوز باید توانایی کاهش انتقال حرارت را داشته باشد. بنابراین، میزان عایق حرارتی و مقاومت به دما از ویژگی‌های ساختاری مهمی است.
 • مقاومت به شیمیایی: پارچه نسوز معمولاً باید مقاوم به مواد شیمیایی باشد تا در محیط‌های مختلف که ممکن است شیمیایی تغییر کنند، عملکرد مطلوبی داشته باشد.
 • قابلیت انعطاف‌پذیری: پارچه نسوز باید قابلیت انعطاف‌پذیری داشته باشد تا بتواند به راحتی به اشکال مختلف تنظیم شود و به عنوان عایق در اتصالات و انتقال حرارت در انواع سازه‌ها و تجهیزات استفاده شود.
 • مقیاس پذیری: برخی از پارچه‌های نسوز به صورت متناسب برش‌ها و شکل‌های مختلف در دسترس هستند تا بتوانند به نیازهای مختلف برآیند.

 

موارد استفاده از پارچه‌های نسوز

همانطور که کمی قبل‌تر اشاره شد از شاخصه‌های اصلی و اساسی پارچه‌های نسوز توانایی مقاومت در مقابل حرارت است این قابلیت باعث شده است تا پارچه‌های نسوز در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. از عایق کاری تاسیسات و لوله‌ها گرفته تا عایق بندی دیگ‌های بخار و کارخانجات و حتی ساختمان‌ها.

 پارچه‌های نسوز به عنوان یکی از پرکاربردترین محصولی که وجود دارد پارچه‌های نسوز بسیار متنوع بوده و هر کدام ساختار و مشخصاتی دارند که باعث شده تا در موارد مختلفی مورد استفاده قرار گیرند البته یکسری از این مدل پارچه‌ها بسیار پرطرفدار است و نسبت به پارچه‌های نسوز دیگری که وجود دارد بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد این پارچه‌های نسوز که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از سرامیکی، آرامید و فایبرگلاس هستند.

ابعاد و اندازه های پارچه نسوز

همانگونه که اشاره کردیم پارچه های نسوز کاربرد های بسیار زیاذی در صنایع دارند و همین موضوع سبب شده است تا این محصول در ابعاد و اندازه های مختلفی در بازار عرضه شود . این تفاوت در ابعاد و اندازه به دلیل پوشش نیاز مختلف صنایع بوده و به همین جهت است که بسیاری از تولیدی ها، پارچه های نسوز را در ابعاد و اندازه های متفاوتی تولید می نمایند . باید این نکته را در نظر داشته باشید که ابعاد و اندازه هر مدل از پارچه نسوز متفاوت بوده و عموما متناسب با نیاز و ویژگی های ساختاری نخ آن ساخته می شود برای مثال ابعاد و اندازه پارچه نسوز فایبر گلاس با ابعاد و اندازه پارچه نسوز سرامیکی متفاوت بوده و همین موضوع هم سبب تفاوت در ابعاد شده است .

برای مثال پارچه های نسوز فایبر گلاس در ضخامت های ۰.۵،۱،۲،۳ میلی متری در بازار عرضه می شود که به ضخامت های ۱۰۰ گرمی ، ۲۰۰ گرمی ، ۴۳۰ گرمی هم شناخته می شوند . طول و عرض این محصولات هم بسته به نیاز و البته برند تولیدی متفاوت است اما عموما عرض یک متر برای این محصولات در نظر گرفته می شود و طول هم متناسب با نیاز برش داده می شود . باید خاطر نشان کرد که عموما این محصولات به صورت رول های ۳۰ متری عرضه می شوند که عرض ۱ متر را دارند . این موضوع در رابطه با پارچه های نسوز دیگر هم مانند پارچه سرامیکی صدق می کند.

انواع مختلف پارچه نسوز کدام اند؟

پارچه نسوز برزنت

محبوب‌ترین و معروفترین نوع پارچه‌های نساجی است که وجود دارد که این نوع پارچه نسوز برزنت نسوز بسته به ویژگی‌هایی که دارد در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد به طور مثال در عایقکاری قالب‌ها و صنعت ریخته گری عایق پشتیبان کوره لایه محافظ جوشکاری و غیره کاربرد دارد و علت این امر را می‌توان مقاومت مکانیکی بالای آن و مقاومت حرارتی آنها در دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد معرفی کرد.

پارچه نسوز سرامیکی

 از انواع دیگر پارچه‌های نسوز پارچه نسوز سرامیکی است که اینگونه پارچه‌های نسوز مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و حرارت دارند از ویژگی‌های اساسی پارچه‌های نسوز سرامیکی می‌توان به عمر مفید و دوام طولانی آن‌ها و مقاومت در برابر شرایط سختی الکتریکی و مکانیکی و غیره اشاره کرد پارچه نسوز سرامیکی توسط ماشین‌های بافندگی تاری پودی بافته می‌شوند بعضی مواقع از رشته‌های فلزی و فلامی نت‌های شیشه‌ای در بافت پارچه‌های نسوز سرامیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد که علت این امر به این خاطر است که استحکام پارچه‌های نسوز سرامیکی را بالا ببرند و این قابلیت را افزایش دهند.

پارچه نسوز سیلیکونی

 از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین پارچه‌های نسوز پارچه‌ نسوز سیلیکونی است که بسیار پرکاربرد بوده و در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارچه‌های سیلیکونی در دو مدل پارچه نسوز دورو سیلیکون و پارچه نسوز یک رو سیلیکون وجود دارد. این نوع از پارچه‌ها بسته به نوع کاربرد آنها در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرن، از جمله موارد استفاده از پارچه‌های نسوز سیلیکونی عبارت است از تولید کردن کیسه‌های نسوز و دستکش‌های نسوز و لباس‌های سوز که معمولاً این موارد در صنعت‌های آتش نشانی بیشتر استفاده می‌شود.

پارچه نسوز آزبست

یکی دیگر از پارچه‌های نسوز که بازار فروش بسیار خوبی دارد پارچه‌ نسوز آزبست است ویژگی‌های این نوع پارچه نسوز باعث شده است تا در زمینه‌های متنوعی مورد استفاده قرار گیرد. اگر بخواهیم این کاربردها را برایتان توضیح دهیم به شرح زیر است:

عایق کاری و حرارت گیری کارخانه‌ها، ساختمان‌ها، دیگ‌های بخار و غیره.

 مواردی که ذکر شد تنها بخشی از کاربردهای این نوع پارچه‌های نسوز  و نوار پارچه فایبر فلون می‌باشد.

پارچه نسوز فایبر گلاس

 فایبرگلاس یکی از انواع مختلف پارچه‌های نسوز است که بسیار پرکاربرد است جنس این پارچه‌های نسوز از الیاف فایبر گلاس می‌باشد این نوع پارچه‌های نسوز این توانایی را دارند که بتوانند در دمای ۴۲۰ تا پانصد و شصت درجه سانتیگراد مقاومت کنند و از بین نروند البته پارچه‌ نسوز فایبر گلاس خود شامل مدل‌های مختلفی می‌شوند که یکی از آنها پارچه نسوز فایبرگلاس فویل دار می‌باشد این پارچه‌های نساجی مطلقاً ضد آتش می‌باشد به این معنی که توانایی مقاومت در دمای منفی ۷۳ در جهت‌ها مثبت دویست و هشتاد درجه سانتی گراد را دارند که این نکته بسیار مهم و قابل توجه ای است. 

 پارچه نسوز سیلیکا

 یکی دیگر از انواع پارچه نسوز پارچه نسوز سیلیکا  و پارچه نومکس است که در تولید موشک‌ها راکت‌ها و صنعت هوافضا کاربرد دارند از جمله ویژگی‌های اساسی پارچه‌های نسوزه سیلیکا توانایی مقاومت در برابر حرارت‌های بسیار بالا است از جمله عواملی که باعث شده این پارچه‌های نسوز در صنایع هوا و فضا مورد استفاده قرار گیرند می‌توان به مقاومت در برابر حرارت مداوم ۹۰۰ درجه سانتیگراد ای و مقاومت در برابر حرارت لحظه‌ای ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد ای اشاره کرد.

پارچه نسوز آرامید   –  پارچه نسوز کربنپارچه نسوز کربن بافت یک جهته  

جهت دانلود توضیحات پارچه نسوز به فایل فایل pdf اینجا کلیک کنید

آپدیت ۱۴۰۰/۰۸/۱۲

پارچه نسوز نوعی پارچه است که از الیاف ضد حرارت مثل فایبرگلس، فایبرسرامیک، گرافیت، فایبر سرامیک یا کِولار تولید می‌شوند. این پارچه‌ها با روش‌های مختلفی تولید می‌شوند که روش به کار برده شده به کاربرد پارچه بستگی دارد. در ادامه بیشتر به جزئیات این نوع پارچه و ویژگی‌های آنها می‌پردازیم.

ویژگی پارچه نسوز در آپدیت جدید

پارچه‌های نسوز با توجه به کاربردی که دارند و صنعتی که از آنها استفاده می‌کند، ویژگی‌های مختلفی دارند. اما این پارچه‌ها ویژگی‌های مشترکی دارند که آنها را برای تمام این کاربردها کارا می‌سازد. از ویژگی‌های پارچه نسوز می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • مقاومت حرارتی تا بیش از ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد
 • خاصیت ضد اسید، ضد باز، ضد روغن، ضد مواد شیمیایی
 • انعطاف پذیری و استحکام فیزیکی بالا
 • جنس ضخیم و مناسب برای صنایع پرخطر
 • اغلب ضد آب و مقاومت در برابر خیس شدن

کاربردهای پارچه نسوز در آپدیت جدید

انواع پارچه نسوز شامل پارچه سرامیکی، سیلیکونی، فایبرگلس، فایبر فلون، آزبستی، فویلدار، کربن نسوز و برزنت هستند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. از این نوع پارچه‌ها در بسیاری از صنایع برای عایق بندی دیگ بخار، لوله‌ها، نیروگاه برق، عایقکاری تاسیسات برقی، ساختمان و کارخانجات استفاده می‌شود.

از این پارچه‌ها در صنایع نظامی، کشتیرانی، فولاد، صنایع ساختمانی و … نیز استفاده می‌شود. به طور کُلی این پارچه‌ها به علت خاصیت ضد حرارتی و ضد سایشی که دارند باعث می‌شوند در صنایع سخت و شغل‌هایی که احتیاج زیادی به استحکام دارند مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال در آتشنشانی به صورت ویژه از پارچه نسوز و سایر تجهیزات نسوز استفاده می‌شود؛ چرا که علاوه بر حرارت، این پارچه‌ها در برابر فشار، جریان، سایش، کشش و … مقاومت بالایی داشته و در موارد ضروری انعطاف پذیرند. علاوه بر این‌ها ممکن است از این پارچه‌های محکم برای ساخت ایرانیت، سپر ماشین یا مخزن نگهداری مواد شیمیایی مثل اسید استفاده شود.

نوع دیگر پارچه نسوز پارچه بسته‌بندی است که عایق بسیار قوی بوه و در برابر حرارت و الکتریسیته مقاوم است. به این علت از این پارچه برای بسته بندی استفاده می‌شود که انبساط گرمایی کمی داشته و بهتر بسته‌بندی می‌شود. توصیه می‌کنیم برای دریافت مشاوره رایگان در مورد محصولات نسوز و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس درج شده در سایت ارتباط برقرار نمایید.

آپدیت ۴  آذر ۱۴۰۰

پارچه جوشکاری چه کاربردی دارد

لباس کار و لزوم استفاده از آن سال‌هاست که به عنوان یک امر حرفه‌ای شناخته شده و کارفرمایان برای تامین امنیت خود، کارگران و پرسنل لباس‌های خاصی تهیه می‌کنند که بسته به حرفه خودشان متفاوت است. این لباس‌ها اهداف خاصی را دنبال می‌کنند که با حرفه مورد نظر مرتبط است و از آسیب‌ها و خطرات احتمالی آن جلوگیری می‌کند. استفاده از لباس کار در حرفه‌ها اغلب برای تامین امنیت بدن در هنگام خطرات جانبی است اما استفاده از این لباس کار گاهی به منظور آراستگی و هماهنگی لباس کارکنان نیز کاربرد دارد. یکی از این لباس‌ها، لباس کار جوشکاری است که از پارچه جوشکاری ساخته می‌شود.

پارچه جوشکاری با استفاده از جنس خاص خود می‌تواند کارگر را در مقابل خطرات احتمالی حفظ کند و البته آسایش و احساس امنیت بیشتری در هنگام کار برای او فراهم کند. این پارچه ممکن است به صورت یک تکه، دو تکه و حتی چند تکه دوخته شود و از این نظر انواع مختلفی دارد.

این پارچه از الیاف مختلفی ساخته می‌شود که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم. اما نکته مهم‌تر این است که باید از الیاف طبیعی و مصنوعی در کنار هم استفاده شود تا بدن به خود لباس واکنش نشان ندهد.

پارچه جوشکاری چیست؟

پارچه جوشکاری همانطور که از اسمش مشخص است، یک پارچه بسیار مقاوم در برابر حرارت است که اصطلاحاً به آن پارچه نسوز جوشکاری هم گفته می‌شود. این پارچه از الیاف نسوز و مقاومی مثل فایبرگلاس، فایبرسرامیک، کولار و یا سیلیکون ساخته می‌شود. البته همیشه ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی در ساخت این پارچه به کار برده می‌شود و مقدار نسوز بودن آن هم به این موارد بستگی دارد.  پارچه جوشکاری با نام برزنت نسوز نیز شنانخته می‌شود و غیر قابل اشتعال یا سوختن هستند.

از پارچه نسوز می‌توان برای ساخت انواع لباس نسوز مثل شلوار،لباس کار و دستکش جوشکاری استفاده کرد. این پارچه در برابر عوامل دیگر نیز بسیار مقاوم است و دوام بالایی دارد.

آپدیت ۱۱ فروردین ۱۴۰۱

پارچه نسوز  دقیقا چیست؟

 پارچه نسوز، ساخته شده از الیاف نسوزی هستند که می توان برخی از انها را الیاف فایبرگلاس معرفی نمود. پارچه های نسوز پارچه های نوعی از پارچه هایی هستند که در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی دارند و به عبارتی الیفا تشکیل دهنده آنها ضد شعله بوده و در مقومتشان در برابر آتش سوزی بسیار بالاست.

پارچه نسوز دقیقا چیست

این نوع پارچه ها فقط در شرایط بخصوصی قابل اشتعال هستند و به راحتی نمی سوزند. اینوع پارچه ها را پارچه مقاوم در برابر شعله نیز می شناسند.

پارچه نسوز، نوعی الیاف است که بسیار مرغوب بوده و از استقامت بسیار بالایی در برابر حرارت برخوردار هستند.

این محصول بسیاری از پارچه های مصنوعی را نیز شامل می شود. به ویژه برای نایلون ، پلی استر و اکریلیک ، که به سهولت آتش نمی گیرند .

به منظور تولید و بافت پارچه های مقاوم در برابر شعله و حریق، روشهای گوناگونی استفاده می شود که می توان به استفاده از ساتن یا بافت تار و پودی اشاره نمود.

یکی از موارد مهم در تولید پارجه نسوز،  نوع و جنس نخی است که در بافت آن مورد استفاده قرار داده می شود تا میزان اشتعال پذیری را تعیین نماید.

اینو نوع پارچه، در زمان آتش سوزی و حریق، نمی سوزند و فقط بر اساس عملکرد شیمیایی ذوب شده و بدون شعله، تجزیه و از بین می روند و متلاشی می شوند.

پارچه نسوز را از کجا تهیه کنیم؟

نسوز طوس ، یکی از موفق ترین و معتبرترین فروشگاههایی است که به عرضه پارچه نسوز در کیفیت عالی و ومقدار دلخواه به مشتریان عزیز می پردازد. نسوز طوس علاوه بر این محصول، با فروش محصولاتی چون  نوار نسوز، نخ نسوز، چسب مقاوم به حرارت و مانند اینها را با کیفیتی مثال زدنی به شما مشتریان عزیز ارائه می نماید.

خرید پارچه نسوز

خرید پارچه نسوز 

خرید پارچه نسوز یکی از ضروری ترین ابزاری تولیداتی است که مناسب کار در محیطهایی است که احتمال آتش سوزی در ان وجود دارد و یا در حرارت بالا انجام می گیرد.

با استفاده از پارچه های نسوز در صنایع مختلف و برای مقاصد گوناگون، می توانید ایمنی و امنیت کار خود را بالا ببرید.

خرید پارچه نسوز با توجه به میزان مقاومتشان در برابر حرارت دارای درجات متفاوتی است که این میزان مقاومت بر

خرید پارچه نسوز از نسوز طوس، برای افزایش ایمنی و کاهش حوادث و خطرات در دمای بالا و آتش سوزی است.

قیمت فروش پارچه نسوز 

در هنگام خرید پارچه نسوز، توجه به میزان کیفیت و مقاومت محصول امری اجتناب ناپذیر و ضروری است و فارغ از مساله قیمت، باید به مرغوبیت کالا بسیار اهمیت داد.

یکی از موارد مهمی که در حین خرید پارچه نسوز  باید در نظر داشت این است که این هر چه کیفیت بالاتری داشته باشد به نسبت کیفیت قیمت بالاتری خواهد داشت. به همین جهت مراقب باشید که پارچه نسوز  بی کیفیت و با قیمت پایین خریداری نکنید تا ایمنی خود و کارتان را به خطر بیاندازید.

 

فروش پارچه نسوز عرضه شده در نسوز طوس، دارای کیفیت بی نظیر بوده و از نظر قیمت در برابر سایر رقبا، بسیار مناسب  بوده و ایمنی کار شما را تضمین می نماید.

نسوز طوس، بعنوان یک شرکت موفق، پارچه نسوز  را قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه به مشتریان عزیز ارائه می دهد که از نظر کیفیت بسیار مرغوب و مناسب است.

شرکت نسوز طوس، رضایت مشریان را سرلوحه کار خود قرار داده و تمامی محصولات را به صورت کاملاً تضمین شده و با قیمتی مناسب به فروش می رساند.

لیست قیمت پارچه نسوز

لیست قیمت پارچه نسوز

شما می توانید به راحتی برای مشاهده لیست قیمت ها به سایت نسوز طوس مراجعه و از اطلاعات ارائه شده بهره مند گردید و خریدی مناسب با نیاز خود انجام دهید.

ویژگی های ساختاری پارچه نسوز

پارچه های نسوز، همانطور که در بسیاری از موارد کاربرد دارد، دارای ویژگی های بسیار متنوعی نیز هستند که در اینجا به برخی از این ویژگی ها اشاره می نماییم.

پارچه مقاوم در برابر حرارت، در برابر مواد شیمیایی و اسیدها بسیار مقاوم است و دارای خاصیت ضد روغن هستند.

این محصول، توان کششی بالایی دارد و در برابر سایش و خوردگی نیز محکم و مقاوم است و از انعطاف پذیری چشمگیری برخوردار است. پارچه نسوز در دمای بالای ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد نیز تحمل دارد.

برخی از کاربرد های خرید پارچه نسوز

برخی از کاربردهای خرید پارچه نسوز 

پارجه نسوز به دلیل کیفیت و تنوع بالایی که دارند هر محصول در موقعیتی خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع پارچه های نسوز، به منظور عایق بندی در تاسیسات نیروپاه برق، کشتریانی، کارخانجات و صناعی فولاد و ساختمان و مانند اینها مورد استفاهد واقع می شود.

خاصیت ضد اشتعال و ضد حرارتی این محصول، مورد استقبال همه صنایع قرار گرفته و بخصوص یکی از ضروریات شغل های آتش نشانی به شمار می آید.

 

انواع پارچه نسوز:

پارچه نسوز در انواع محتلفی تولید و در بازار عرضه شده است.

پارچه نسوز آزبست:

یکی از انواع این پارچه های مقاوم در برابر حرارت، پارچه نسوز آزبست است که از آزبست تولید شده و برای عایق کاری در ساختمان و صنایع کاربرد دارد. و می توان لباس های نسوز را از این نوع پارچه تولید نمود.

عرض پارچه نسوز آزبست، نواری بوده و از ۳ الی ۱۰۰ سانتی متر تولید شده و ضخامت های ۱ ، ۵/۱،  ۲ و ۳ میلی متر  دارد.

پارچه نسوز آزبست

 پارچه نسوز فایبرگلاس

این نوع پارچه نسوز، از الیاف فایبرگلاس تولید شده و در دو مدل روکش دار و ساده عرضه می شود. بافته شده اند و یکی دیگر از انواع مواد نسوز به شمار می روند و مقاومت حرارتی آنهابین ۴۱۰  الی ۵۶۰ درجه سانتی گراد است و ازجهاتی با پارچه سرامیکی تفاوت دارند.

انواع دیگر پارچه نسوز شامل پارچه سرامیکی، سیلیکونی، فایبر فلون، فویلدار، کربن نسوز و برزنت هستند.

پارچه نسوز فایبر گلاس

 

آپدیت ۱۲ تیرماه ۱۴۰۱

پارچه نسوز در چه ابعادی تولید می شود؟

پارچه نسوز به دلیل ویژگی، کاربرد و مزایای بیشماری که در خود جای داده در ابعاد و سایزهای متنوعی تولید می شود. این محصول در سایزهای متنوع در اختیار خریداران قرار می گیرد تا نیاز انها را به خوبی برآورده سازد.

نوع ساختار، الیاف و نخ های به کار رفته در تولید پارچه نسوز نیز از عواملی است که در سایز و ابعاد آن تاثیر به سزایی دارد. باید این نکته را در نظر داشت که ابعاد این محصول بسته به نیاز کاربر و بر اساس ویژگی های ساختاری آن، دارای تنوع است. ابعاد در نظر گرفته شده در تولید پارچه های نسوز غالباً یک متر و در رول های ۳۰ متری قابل عرضه هستند.

هر یک از مدلهای پارچه نسوز در ابعاد و ضخامت هایی مشخص تولید شده اند تا بهترین کارایی و اثر را در زمان استفاده از خود داشته باشند.

 • سایزهای استاندارد و رایج پارچه نسوز

عموماً عرض پارجه های نسوز عرضه شده در نسوزطوس، یک متر و ضخامت آن از ۰.۱ تا ۳ میلی متر است.

 • پارچه نسوز فایبرگلاس در عرض ۱ متر و ضخامت ۱.۵ و ۳ میلی متر موجود است.
 • پارچه نسوز فویلدار در عرض ۱ متر و ضخامت ۰.۸ و ۳ میلی متر موجود است.
 • پارچه نسوز روکس تفلون ساده و چسبی، در عرض۱متر و ضخامت ۰.۱۳ و ۰.۲۵ میلی متر تولید شده است.
 • پارچه نسوز سرامیکی ساده و سیم دار نیز در عرض ۱ متر و ضخامتی برابر با ۱.۵ و ۳ میلی متر موجود است.

۱۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *