Refractory Yarn

نخ نسوز چیست؟

نخ نسوز نوعی الیاف مقاوم در برابر آتش است که انواع و اقسام مختلفی دارد از نخ نسوز در صنایع مختلف مانند نیروگاه‌های گوناگون، کشتی سازی و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نخ‌ها نسوز را با توجه به درجه حرارت آن دسته بندی می‌کنند. در بازار انواع این نخ‌های نسوز به صورت گرد بافته یا به صورت پکینگ و چهار گوش یافت می‌شود.

خصوصیات و ویژگی‌های نخ نسوز

از خصوصیت و ویژگی‌های منحصر به فرد نخ نسوز این است که می‌تواند به خوبی در برابر مواد شیمیایی، سایش، حرارت، کشش و فشار بالا مقاومت کند. برخی از الیاف‌های نسوز در بازار موجود هستند که با روغن سیلیکون و یا با سیم‌های فلزی بافته شده‌اند تا بتوانند از مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالایی برخوردار باشند.

Asbestos Refractory Yarn
Graphite yarn
Round and square fiberglass yarn
Fiberglass yarn
Anti-wear Kevlar yarn
Ceramic Threaded Fireproof Rope
Teflon yarn special Teflon packing
Glass fiber yarn
Peking Monolone impregnated with Teflon
Carbon packing impregnated with Teflon
Packing Teflon Graphite Graphite
Packing Wired Graphite Asbestos
Packing Graphite Asbestos
Aramid Yarn Packing Aramid Refractory
Fiberglass fibers

کاربردهای نخ نسوز

زمینه‌های کاربردی نخ نسوز در صنایع مختلف است. از جمله این موارد می‌توان به صنایع نفت، خودرو سازی ، صنایع گاز و یا در ساخت پارچه‌های ضد حریق، درز گیری کوره و فلنج ها اشاره کرد. همچنین از آن‌ها به عنوان عایق حرارتی و واشر نیز استفاده می‌شود. استفاده از آن در موارد پزشکی و غذایی نیز به وفور شایع است. درجه حرارتی که نخ نسوز می‌تواند تحمل کند بین۱۵۰ تا ۱۲۶۰ درجه سانتی گراد است.

طناب نسوز

یکی از مهم ترین کاربرد هایی که نخ نسوز دارد استفاده از آن برای ساخت طناب های نسوز است . این طناب ها را می توان از بهترین و البته کارآمد ترین محصولات در صنایع دانست . عموماً از این نخ ها برای ساخت طناب هایی با شکل مقطع های متفاوت استفاده می شود . طناب های دایره ای ، مربعی و امثال آن تنها گوشه ای از طناب هایی است که با استفاده از این نخ ها ساخته می شود .
عموماً نخ ها در رشته های یک یا چند لایه به یکدیگر بافته می شوند و این طناب های نسوز را به وجود می آورند . البته جنس این طناب ها متناسب با جنس نخ متفاوت است . اما هرچه لایه های این نخ ها بیشتر باشد، مقاومت نهایی هم افزایش می یابد .

انواع نخ نسوز کدام اند؟

انواع نخ نسوز شامل تفلون، سرامیکی، فایبرگلاس، نخ گرافیت و آرامید ، نخ نسوزآزبست هست که در ادامه به شرح مختصری از آن‌ها می‌پردازیم. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه مربوط به نخ نسوز از طریق منوی مربوطه در سایت به خرید انواع نخ نسوز که مورد نیازتان است دست یابید.

  • نخ نسوز تفلون

نخ نسوز تفلون قادر است درجه حرارت تا دمای ۲۶۰+ درجه سانتی گراد را تحمل کند. و کاربرد زیاد آن در انواع ولوها، شیر فلکه، و شفت‌های سرعت پایین در صنایع غذایی است. از جمله صنایع دیگری که در آن‌ها از نخ نسوز تفلون استفاده می‌شود می‌توان به صنایع کاغذ سازی؛ آلات الیاف سازی، داروسازی و صنایع غذایی اشاره کرد.

  • نخ نسوز سرامیکی

رشته‌های سیم نازک را با رشته‌های نخ نسوز سرامیکی به یکدیگر می‌پیچند و این نوع نخ را تولید می‌کنند. ضخامت و چگالی این نخ‌ها با توجه به جنس موادی که در آن‌ها به کار گرفته شده است و همچنین بافت آن متفاوت است.

  • نخ نسوز فایبرگلاس

این نوع نخ نسوز که در بازار به دو صورت طناب متراکم فشرده و نرم وجود دارد در ساختش از الیاف فایبرگلاس نوع E استفاده می‌شود. از جمله مواردی که این نوع نخ نسوز کاربرد دارد به عنوان واشر در دیگ‌های بخار و کوره‌های صنعتی است. در واقع در درز بنده کوره، دیگ بخار، اجاق گاز به وفور از نخ نسوز فایبرگلاس استفاده می‌شود.

  • نخ نسوز گرافیت

این نوع نخ نسوز با الیاف شیشه، پنبه و سیم مسی یا فیبر کربن و سیم فولادی ضد زنگ تقویت شده است و در ساخت آن از گرافیت منبسط شده قابل انعطاف استفاده شده است. از جمله موارد کاربرد آن در درزگیری‌های مختلف در فشار و دمای بالا است و برای آب بندی پمپ‌ها استفاده از آن توصیه می‌شود. این نوع نخ‌های نسوز در دو نوع سیم دار یا مسلح و بدون سیم در بازار یافت می‌شود. برای خرید این محصول می‌توانید به صفحه نخ نسوز گرافیت در سایت ما مراجعه کرده و قیمت‌ها را نیز مشاهده نمایید.

  • نخ نسوز آرمید

این نخ نسوز در برابر حرارت و مواد شیمیایی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. و به عنوان یک فیبر ترکیبی مصنوعی شناخته می‌شود. به دلیل وزن کم‌تر آن نسبت به دیگر نخ‌های نسوز و مقاومت بالاتری که در مقابل پوسیده شدن و آسیب دیدگی دارد این نخ‌ها طرفداران خاص خود را دارند. برای مثال در جلیقه‌های ضد گلوله از نخ آرمید به دلیل مقاومت بالای که دارد استفاده می‌شود. همچنین استفاده از نخ نسوز آرمید در قطعات هواپیماها و قایق‌ها به عنوان یک ماده تقویت کننده به صورت گسترده صورت می‌گیرد.

صنعت گران طوس

انواع نخ نسوزتسمه سیلیکون نسوزخرید اینترنتی نخ نسوزقیمت نخ نسوزقیمت نخ نسوز آزبستقیمت نخ نسوز گرافیتیلیست قیمت نخ نسوزنخ نسوزنخ نسوز آزبستنخ نسوز الیاف شیشه اینخ نسوز چیستنخ نسوز در تهراننخ نسوز دیجی کالانخ نسوز را از کجا تهیه کنیمنخ نسوز سرامیکینخ نسوز سفیدنخ نسوز شمعنمایندگی نخ نسوز

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!