Peking Monolone impregnated with Teflon

پکینگ مونولون آغشته به تفلون چیست؟

پکینگ مونولون آغشته به تفلون که از الیاف های مونو لون تشکیل شده است، دسته ای دیگر از مواد نسوز هستند.  گفتیم که مواد نسوز به موادی گفته می شوند که در برابر آتش و حرارت و گرما  مقاوم بوده و به صورت عایق عمل می کنند و به انواع مختلفی  مانند: گرافیتی ، فایبر گلاس ، سرامیکی و… وجود دارند. اما برای اینکه کارایی این نخ ها افزایش پیدا کند، نخ های نسوز را با  مواد دیگری  مانند: روغن ، روغن های سیلیکونی، گریس، تفلون، گرافیت ، مسلح کردن با سیم و… ترکیب می کنند. که باعث افزایش انعطاف پذیری، افزایش مقاومت، و بالا رفتن درجه حرارت و… می شود.  مونولون ها در گروه آرامید ها قرار می گیرند و برخی از خواص آن ها با هم دیگر یکسان است.

در پکینگ مونولون آغشته به تفلون،  روغن های سیلیکونی باعث بالا رفتن درجه حرارت می شود و باعث می شود این پکنیک دمایی را در حدود کمتر از ۵۰ و بالاتر از ۲۵۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند.

همچنین استفاده از روغن های سیلیکونی و تفلون در لایه های  باعث افزایش انعطاف پذیری می شود و کارایی این محصول را افزایش می دهد.

این محصول می تواند دمایی را از کمتر از ۲۰۰ درجه سانتی گراد تا بالای ۲۵۰ درجه سانتی گراد را هم تحمل کند. از این پکینگ ها می توان در آب های شور دریا ها نیز استفاده کرد.

ویژگی های پکینگ مونولون آغشته به تفلون

۱. استفاده از روغن های سیلیکونی و تفلون که باعث افزایش انعطاف پذیری پکینگ مونولون می شود.
۲. بالا بودن میزان تحمل این محصول در برابر فشار ها وارده و کشش ها
۳. بالا بودن ضریب اصطکاک
۴. بالا بودن مقاومت الکتریکی این محصول و همچنین مقاوم بودن ان در برابر سایش و زدگی و…
۵. تحمل دما از کمتر از ۲۰۰ درجه تا بالای ۲۵۰درجه سانتی گراد.

کاربرد پکینگ مونولون آغشته به تفلون

۱.در نیرو گاه هایی که تبدیل انرژی انجام می دهند.
۲. در موادی که نیاز به ضد زنگ دارند.
۳. برای درز بندی های مکانیکی از این نوع پکینگ استفاده می شود.
۴. از پکینگ مونولون آغشته به تفلون برای آب بندی پمپ ها و مخازن صنعتی نیز استفاده می شود.
۵. در انواع سانتریفیوژ های صنعتی و هسته ای از نخ های مونولون استفاده می شود.
۶. در ژناتور های صنعتی  از پکینگ مونولون آغشته به تفلون استفاده می شود 

ابعاد نخ نسوز آب شور

همانگونه که اشاره کردیم نخ نسوز آب شور دارای کاربرد های مختلفی است و به همین جهت هم در ابعاد و اندازه ها مختلفی تولید می شود . این ابعاد و اندازه ها در واقع بر اساس نوع نیاز صنایع مختلف تولید می شود وبر این اساس هر صنعت بسته به نوع نیاز خود ابعاد و اندازه های مختلفی از این محصول را می خواهد . یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در ابعاد  این محصول حائز اهمیت می باشد سایز آن می باشد . این سایز در واقع ضخامت این نخ ها می باشد و به همین جهت تاثیر زیادی در تصمیم گیری خریداران  دارد .

بطور کلی نخ نسوز آب شور در ضخامت های مختلفی از جمله ۴ ، ۶ ، ۸، ۱۰ ، ۱۲، ۱۴ ، ۱۶ ، ۱۸، ۲۰ ، ۲۵ میلی متر تولید می شود . از لحاظ طول هم عموما محدودیت خاصی وجود ندارد و بر اساس نوع نیاز از یک متر تا ۳۰ متر و بیشتر تولید می شود . البته این محصول در رول های چند متری ساخته می شود و برای طول های کمتر باید برش داده شوند . کارشناسان ما در گروه نسوز طوس می توانند به شما در انتخاب ابعاد مناسب کمک نمایند.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *