Fiberglass Refractory Strip with Aluminum Cladding

نوار نسوز فایبرگلاس با روکش آلومینیوم چیست؟

نوار نسوز فایبرگلاس با روکش آلومینیوم مواد نسوز موادی هستند  که در برابر حرارت و گرما مقاوم هستند و در برابر آن ها خاصیت خود را از دست نمی دهند.  نمونه ای مواد نسوز که در برابر حرارت مقاوم هستند عبارتند از: مواد سرامیکی، آزبست، آرامید و همچنین فایبر گلاس و…

 از این مواد به صورت های مختلفی در تولید نخ های نسوز، پارچه های نسوز، پکینگ ها و همچنین نوار های نسوز استفاده می کنند تا آن ها را در برابر  حرارت مقاوم کنند.

نوار نسوز فایبرگلاس با روکش آلومینیوم نمونه از  مواد نسوز است که از فایبر گلاس یا همان الیاف های شیشه ساخته شده است و به صورت نوار در آمده است. این نوار های فایبر گلاس دارای انواع مختلف: ساده، ابریشمی و فویل دار هستند که در ادامه در رابطه با نوع فویل دار نوار فایبر گلاس صحبت می کنیم.

 

 یکی از نوار های نسوز است که با استفاده از مواد نسوز فایبر گلاس ساخته شده اند و علاوه بر آن یک لایه آلومینیوم بر روی یکی از سطوح این نوار کشیده شده است که باعث بالا رفتن مقاومت حرارت و الکتریکی این محصول شده است. نوار نسوز فایبر گلاس آلومینیومی می تواند تا  دمای ۷۰۰درجه سانتی گراد را تحمل کند.

 

ویژگی نوار نسوز فایبر گلاس با روکش آلومینیوم:

 

  • نوار نسوز فایبر گلاس با رو کش آلومینیومی نمونه ای کامل تر از نوع نوار ساده فایبرگلاس است و بنا براین مقاومت حرارتی آن ها بالا تر از نوع ساده آن می باشد و می تواند تا دمای ۷۰۰درجه سانتی گراد را تحمل کند.

 

  • به دلیل استفاده از یک لایه رو کش آلومینیوم، مقاومت الکتریکی و مکانیکی این محصول افزایش پیدا کرده هست و همچنین قدرت استحکام بالایی را دارد.

 

  • این نوار در برای انواع فرسودگی ها و پوسیدگی ها و همچنین مواد اسیدی و یا شیمیایی بسیار مقاوم است و خاصیت خود را از دست نمی دهند. علاوه بر آن این محصول در برابر اشعه قوی فرابنفش هم از خود مقاومت نشان می دهد.

 

کاربرد نوار نسوز فایبر گلاس با روکش آلومینیومی :

 

  • از این نوار ها به دلیل نسوز بودن برای ساخت انواع لباس های نسوز مانند دست کش و لباس های آتش نشان ها نیز استفاده می کنند.
  • این نوار های در انواع دیگ های بخار قابل استفاده هستند.
  • همچنین در انواع ماشین های سنگین برای عایق کاری اگزوز ماشین ها از نوار نسوز فایبر گلاس با رو کش آلومینیوم استفاده می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *