fireproof brezent

برزنت نسوز چیست؟

پارچه برزنت نسوز از الیاف های مختلفی مانند فایبر گلاس ساخته شده اند و از بهترین نوع پارچه های نسوز و ضد آتش هستند. برزنت نسوز به صورت های مختلف مانند: برزنت نسوز سیم دار و بدون سیم، بزرنت نسوز تفلون، برزنت نسوز سیلیکونی، برزنت نسوز فایبر گلاس و…در بازار وجود دارد که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم.

برزنت های نسوز فویل دار:

بزرنت نسوز فویل دار می توانند دمایی را بین 500تا 800درجه سانتی گراد را تحمل کنند. در بزرنت فویل دار از یک لایه فویل بسیار مقاوم مسلح شده است که باعث می شوند تا ابن برزنت مقاومت مکانیکی بسیار بالایی را پیدا کند. برزنت نسوز فویل دار یکی از معروف ترین نوع بزرنت ها از نوع ضد آتش نیز می باشد.

• علاوه بر بزرنت های نسوز فویل دار نوعی دیگر از برزنت نسوز وجود دارد که به صورت سیم دارو یا بدون سیم در بازار موجود می باشد و یکی از بهترین نوع و کار آمد  ترین نوع بزرنت های نسوز می باشد، چرا که میزان مقاومت مکانیکی ان نسبت به برزنت های دیگر بسیار بالا می باشد و علاوه بر مقاومت مکانیکی بالا، مقاومت حرارتی بسیار بالایی دارند به طوری که می توانند دمایی را تا حدود 1260 درجه سانتی گراد تحمل کنند.

برزنت نسوز سیلیکونی:

برزنت نسوز سیلیکونی دسته ای دیگر از انواع برزنت می باشد که می تواند درجه حرارتی را تا حدود 300درجه سانتی گراد تحمل کند. در برزنت نسوز از سیلیکون استفاده شده است که این سیلیکون موجود در بزرنت باعث می شوند تا در برابر بسیاری از اسید ها و روغن ها بسیار مقاوم بوده باشد و در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار بگیرد.

ویژگی پارچه برزنت نسوز:

پارچه نسوز برزنت  در برابر اشعه uv ، در برابر اسید و باز های سنگین ، در برابر خوردگی و… مقاوم است و بهترین گزینه برای عایق  کاری تجهیزات و… می باشد.

کاربرد برزنت نسوز:

• از برزنت نسوز می توان برای درز گیری داکت های کوره ها استفاده کرد.
• از برزنت های نسوز علاوه بر درز گیری داکت های کوره، برای درز گیری دریچه های که با مشعل مرتبط است استفاده می کنند.
• مناسب برای آستر کاری سطوح داغ
• از برزنت نسوز برای عایق پشتیبان کوره ها استفاده می کنند.
• همچنین علاوه بر موارد بالا از برزنت نسوز برای عایق کاری قالب ها در صنایع مختلف ریخته گری و یا در صنایع مختلف ساختمانی به عنوان یک لایه محافظ برای جوش کاری که از برزنت جوش کاری است استفاده می کنند.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<