پکینگ سرامیکی فایبر طناب گرد و چهارگوش

Ceramic fiber packing

پکینگ سرامیک فایبر طناب گرد و چهارگوش چیست؟

پکینگ سرامیک فایبر طناب گرد  را می توان جزو الیاف های سرامیکی بسیار عالی و خاص دانست که می تواند عایق حرارتی بسیار خوبی باشد . انواع این پکینگ های سرامیکی در دو نوع مسلح یا سیم دار و ساده موجود است. نوع سیم دار پکینگ سرامیک فایبر طناب گرد – چهارگوش را می توان از سیم هایی با جنس استنلس استیل و یا سیم های اینکنل تولید نمود  در جاهایی که درجه حرارت آن محیط بالای 800 درجه سانتیگراد است می توان از این پکینگ ها استفاده کرد و کارایی بسیار  خوبی دارند.  پکینگ سرامیک فایبر طناب گرد  و چهارگوش قادر هستند تا دمای 1260 درجه سانتیگراد را تحمل کنند .  این پکینگ ها در بسته بندی های مربعی و یا گرد به بازار عرضه می شوند .

تقویت پکینگ سرامیک فایبر طناب گرد و چهارگوش در چیست؟

برای تقویت نخ های سرامیکی می توان گاهی اوقات نیکل کروم یا استیل ضدزنگ را در آن  استفاده کرد. که به پکینگ سیم دار معروف است . علاوه بر این ، پکینگ سرامیک فایبر طناب گرد و چهار گوش  را می توان از  طناب هایی  تهیه کرد که  احساس لطیف تری داشته باشند ، یا از سیم های استیل ضد زنگ بصورت جزئی یا کلید در آن برای این که  تحمل فشار و مقاومت بالا و همچنین مقاومت  در برابر اثرات سایشی مکانیکی داشته باشد به کار برد.  . برای اطلاعات بیشتر ، در این خصوص می توانید به سایت و فروشگاه صنعت گران طوس مراجعه نمایید.

کاربرد های پکینگ سرامیک فایبر طناب گرد و چهارگوش

این دسته از محصولات به واسطه ویژگی های ذاتی که دارند برای مجموعه ای وظایف ویژه به کار می روند . بیشتر این وظایف شامل آب بندی و محافظت بخش های مختلف در برابر گرما می باشد. از طرفی دیگر مقاومت بالای این محصول در محیط های شیمایی سبب شده است تا بر کاربرد های آن افزوده شود . از جمله این کاربرد های می توان به موارد زیر اشاره نمود :

عایق بندی کوره ها : مقاومت بالای این محصول اجازه می دهد تا بهترین گزینه برای عایق بندی کوره ها باشد . چرا که به حفظ شکل و ساختار آن ها کمک می کند.

دوخت و تولید لباس های نسوز: لباس های نسوز را می توان از پر کاربردترین لباس ها دانست که برای آتش نشان ها و یا کارگران شرکت های ذوب و تولید ساخته می شود . این محصولات با توجه به الیافی که دارند می توانند گزینه ای مناسب برای ساخت این محصولات باشند . 

عایق بندی  شفت ها و مخازن حرارت بالا : مخازن و یا شفت ها و پمپ های حرارت بالا همواره نیازمند ماده ای برای آب بندی و یا عایق بندی خود هستند تا بتوانند به خوبی وظایف خود را انجام دهند . پکینگ های سرامیک فایبر طناب گرو چهار گوش می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای این کار باشد چرا که به خوبی  آن ها را عایق بندی می کند .

تولید پرده های حرارتی : پرده های حرارتی از دیگر محصولات کاربردی در صنعت است که به وسیله پکینگ های سرامیکی ساخته می شود .

ابعاد پکینگ سرامیکی فایبر  طناب گرد و چهار گوش

از آن جایی که تنوع این دسته از محصولات بسیار زیاد است، لذا در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند . این اندازه های  متناسب با نیاز صنایع مختلف می باشد و ممکن است برای هر ساختاری مناسب نباشد . بیشتر تفاوت در اندازه این محصولات در رابطه با سطح مقطع آن ها می باشد . این سطح مقطع در دو شکل دایره و مربع ساخته می شود و اندازه هایی بین 2 الی 100 میلی متر دارد . لازم به ذکر است که طول می تواند متفاوت و بسته به نیاز باشد . اگر قصد خرید پکینگ سرامیکی با ابعاد مناسب و کیفیت بالا را دارید می توانید هم اکنون با کارشناسان در گروه نسوز توس تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ارسال پیام در واتساپ