لاستیک منجیددار

ورق لاستیک منجید دار چیست؟

در صنایع مختلف استفاده از لاستیک به صورت فراوان انجام می گیرد. لاستیک منجید دار یکی از انواع لاستیک ها است که از نخ کتان در ساختار آن استفاده شده است. در واقع لاستیک نخ دار را لاستیک منجید دار می نامند.

لاستیک ها از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار هستند بنابر این برای این که بتوان به استحکام آن بیفزایند از نخ کتان یا الیاف مصنوعی در آن استفاده می شود.  مقاومت حرارتی این نوع لاستیک ها تا ۱۵۰ درجه سانتی گراد می باشد. البته ویژگی های بی نظیر این نوع لاستیک ها سبب می شود که کاربردهای زیادی داشته باشند. از لاستیک ها استفاده های زیادی می شود شاید برخی برای شما یاد آور خاطرات دوران کودکی باشد مانند توپ های لاستیکی ، یا باند لاستیکی و بادکنک ها به هر حال انواع و اقسام مختلفی از لاستیک ها  وجود دارند که می توانند در طیف وسیعی از صنایع و کاربردها به کار گرفته شوند. با اضافه کردن برخی از افزودنی ها به ماده خام و اولیه لاستیک ها می توان لاستیک هایی با ویژگی خاص تولید کرد. مثل لاستیک منجید دار که از الیاف و نخ در ساختار آن استفاده شده است.

ویدیو نقد و بررسی لاستیک منجید دار

از ویژگی هایی که این نوع از لاستیک ها را مناسب محصولات صنعتی می کند می توان به انتقال و هدایت حرارتی پایین ، عایق الکتریکی عالی ، مقاومت در مقابل اشعه های مضر، مقاومت خوب آن در برابر ساییده شدن  وکشش و همچنین برخی ویژگی های دیگر که خاص لاستیک های منجید دار است اشاره نمود.

برخی از کاربردهای لاستیک منجید دار

·       برای تولید  لاسیتک های مخصوص لباس های ایمنی و حفاظت شیمیایی به کار می رود.

·       برای تولید و ساخت واشر آب بندی گزینه مناسبی است.

·       به عنوان ضربه گیر می توان از آن ها در کف استفاده کرد.

·       در پروفیل پنجره کاربرد دارد

·       در صنایع اتومبیل سازی نیز استفاده از  این نوع لاستیک ها کاربردهای زیادی دارد.

لاستیک منجید دارلاستیک منجید دار

لاستیک به عنوان یکی از کاربردی ترین مواد مورد استفاده در صنایع محسوب می شود که از جمله رایجترین و البته ارزانترین آن ، لاستیک های منجیددار می باشد . این نوع از لاستیک با مقاومت حرارتی ۱۵۰ درجه سانتیگراد ، دارای انعطاف پذیری بالایی نیز می باشد . علت نام گذاری این محصول استفاده از موادی نظیر کتان و نخ های الیاف مصنوعیست که با نام منجید می شناسیم . این نخ ها و الیاف مصنوعی بمنظور افزایش استحکام در این محصول مورد استفاده قرار می گیرند .

 

ویژگی های لاستیک منجید دار

وجود ویژگی هایی خاص در این محصول از دلایل کاربرد فراوان آن در صنایع گوناگون می باشد .  از جمله :

  • مقاومت حرارتی برابر با ۱۵۰ درجه سانتیگراد
  • انعطاف پذیری مناسب
  • انتقال حرارتی بسیار کم
  • قابلیت مقاوت در برابر کشش و همچنین خوردگی و سایش
  • مقاومت بالا در برابر الکتریسته و اشعه های مضر

مشخصات ساختاری لاستیک منجید دار

همانگونه که اشاره کردیم لاستیک منجید دار یکی از پرکاربرد ترین لاستیک ها در صنایع مختلف می باشد که می تواند در بخش های گوناگونی مورد استفاده قرار بگیرد. این کاربرد ها به دلیل مزیت ها و ساختار فیزیکی این محصول ایجاد شده است که می توان به کمک آن مجموعه ای از وظایف  را انجام داد . از جمله این ویژگی های ساختاری می توان به مقاومت کششی اشاره نمود . این محصول دارای مقاومت کششی ۳٫۵ مگا پاسکال می باشد که اجازه می دهد در بسیاری از صنایع و بخش های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

سختی این محصول از دیگر ویژگی های بارز ساختاری آن می باشد که موجب شده در بسیاری از بخش های صنعت مورد استفاده قرار بگیرد . میزان سختی لاستیک منجید دار shore A 5 ±۶۵ می باشد . همین مورد هم آن را برای استفاده در بخش های مختلف صنعت مناسب کرده است. در کنار این موارد ضخامت مناسب هم موجب گسترش دایره کارایی های این محصول شده است . بطور کلی این محصول در ضخامتی بین ۲ الی ۱۰ میلی متر در بازار عرضه می شود که شما می توانید مطابق نیاز خود آن را انتخاب نمایید.

موارد استفاده از لاستیک منجید دار

  • قابل استفاده در تولید لباس های ویژه محافظت شیمیایی در صنایع
  • قابلیت استفاده به عنوان ضربه گیر
  • کاربرد در ساخت واشر آببندی
  • قابل استفاده در صنعت خودروسازی
  • کاربرد در پروفیل پنجره

آپدیت ۳۰ مهر ۱۳۹۹

ورق لاستیکی

لاستیک های منجید دارورق لاستیک منجید دارورق های لاستیکی منجید دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *