لاستیک منجیددار

ورق لاستیک منجید دار چیست؟

مشخصات فنی لاستیک منجید دار
تولید کننده نسوز طوس در ایران و کشور چین و اروپایی
تحمل حرارت 150درجه
رنگ مشکی
ابعاد عرض  5سانت تا 150 سانت
فروش به صورت رولی و متری و کیلویی

در صنایع مختلف استفاده از لاستیک به صورت فراوان انجام می گیرد. لاستیک منجید دار یکی از انواع لاستیک ها است که از نخ کتان در ساختار آن استفاده شده است. در واقع لاستیک نخ دار را لاستیک منجید دار می نامند.

لاستیک ها از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار هستند بنابر این برای این که بتوان به استحکام آن بیفزایند از نخ کتان یا الیاف مصنوعی در آن استفاده می شود.  مقاومت حرارتی این نوع لاستیک ها تا 150 درجه سانتی گراد می باشد. البته ویژگی های بی نظیر این نوع لاستیک ها سبب می شود که کاربردهای زیادی داشته باشند. از لاستیک ها استفاده های زیادی می شود شاید برخی برای شما یاد آور خاطرات دوران کودکی باشد مانند توپ های لاستیکی ، یا باند لاستیکی و بادکنک ها به هر حال انواع و اقسام مختلفی از لاستیک ها  وجود دارند که می توانند در طیف وسیعی از صنایع و کاربردها به کار گرفته شوند. با اضافه کردن برخی از افزودنی ها به ماده خام و اولیه لاستیک ها می توان لاستیک هایی با ویژگی خاص تولید کرد. مثل لاستیک منجید دار که از الیاف و نخ در ساختار آن استفاده شده است.

ویدیو نقد و بررسی لاستیک منجید دار

از ویژگی هایی که این نوع از لاستیک ها را مناسب محصولات صنعتی می کند می توان به انتقال و هدایت حرارتی پایین ، عایق الکتریکی عالی ، مقاومت در مقابل اشعه های مضر، مقاومت خوب آن در برابر ساییده شدن  وکشش و همچنین برخی ویژگی های دیگر که خاص لاستیک های منجید دار است اشاره نمود.

برخی از کاربردهای لاستیک منجید دار

·       برای تولید  لاسیتک های مخصوص لباس های ایمنی و حفاظت شیمیایی به کار می رود.

·       برای تولید و ساخت واشر آب بندی گزینه مناسبی است.

·       به عنوان ضربه گیر می توان از آن ها در کف استفاده کرد.

·       در پروفیل پنجره کاربرد دارد

·       در صنایع اتومبیل سازی نیز استفاده از  این نوع لاستیک ها کاربردهای زیادی دارد.

لاستیک منجید دارلاستیک منجید دار

لاستیک به عنوان یکی از کاربردی ترین مواد مورد استفاده در صنایع محسوب می شود که از جمله رایجترین و البته ارزانترین آن ، لاستیک های منجیددار می باشد . این نوع از لاستیک با مقاومت حرارتی 150 درجه سانتیگراد ، دارای انعطاف پذیری بالایی نیز می باشد . علت نام گذاری این محصول استفاده از موادی نظیر کتان و نخ های الیاف مصنوعیست که با نام منجید می شناسیم . این نخ ها و الیاف مصنوعی بمنظور افزایش استحکام در این محصول مورد استفاده قرار می گیرند .

ویژگی های لاستیک منجید دار

وجود ویژگی هایی خاص در این محصول از دلایل کاربرد فراوان آن در صنایع گوناگون می باشد .  از جمله :

 • مقاومت حرارتی برابر با 150 درجه سانتیگراد
 • انعطاف پذیری مناسب
 • انتقال حرارتی بسیار کم
 • قابلیت مقاوت در برابر کشش و همچنین خوردگی و سایش
 • مقاومت بالا در برابر الکتریسته و اشعه های مضر

مشخصات ساختاری لاستیک منجید دار

همانگونه که اشاره کردیم لاستیک منجید دار یکی از پرکاربرد ترین لاستیک ها در صنایع مختلف می باشد که می تواند در بخش های گوناگونی مورد استفاده قرار بگیرد. این کاربرد ها به دلیل مزیت ها و ساختار فیزیکی این محصول ایجاد شده است که می توان به کمک آن مجموعه ای از وظایف  را انجام داد . از جمله این ویژگی های ساختاری می توان به مقاومت کششی اشاره نمود . این محصول دارای مقاومت کششی 3.5 مگا پاسکال می باشد که اجازه می دهد در بسیاری از صنایع و بخش های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

سختی این محصول از دیگر ویژگی های بارز ساختاری آن می باشد که موجب شده در بسیاری از بخش های صنعت مورد استفاده قرار بگیرد . میزان سختی لاستیک منجید دار shore A 5 ±۶۵ می باشد . همین مورد هم آن را برای استفاده در بخش های مختلف صنعت مناسب کرده است. در کنار این موارد ضخامت مناسب هم موجب گسترش دایره کارایی های این محصول شده است . بطور کلی این محصول در ضخامتی بین 2 الی 10 میلی متر در بازار عرضه می شود که شما می توانید مطابق نیاز خود آن را انتخاب نمایید.

موارد استفاده از لاستیک منجید دار

 • قابل استفاده در تولید لباس های ویژه محافظت شیمیایی در صنایع
 • قابلیت استفاده به عنوان ضربه گیر
 • کاربرد در ساخت واشر آببندی
 • قابل استفاده در صنعت خودروسازی
 • کاربرد در پروفیل پنجره

آپدیت 1400/08/12

لاستیک منجید دار یکی از ارزان‌ترین و پرکاربردترین محصولات لاستیکی موجود در بازار است. این لاستیک قادر است تا 150 درجه سانتگی گراد حرارت را تحمل کرده و انعطاف خود را حفظ کند. لاستیک منجید دار به منظور استحکام و دوام بیشتر مقداری از الیاف مصنوعی و کتان را نیز در ساختر خود دارد که باعث می‌شود از سایر لاستیک‌ها متمایز گردد.

ویژگی‌های منحصر به فرد لاستیک‌های منجید دار شامل: مقاومت حرارتی بالا، هدایت و انتقال حرارت پایین، نسوز بودن، مقاومت در برابر اشعه، مقاومت الکتریکی بالا، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر کشش و سایش و دوام بالا می‌باشد. بنابراین مزایای این لاستیک به نسبت سایر لاستیک‌ها آنقدر زیاد هست که بتواند از آن در صنایع مختلف استفاده کرد. در ادامه موارد استفاده از لاستیک منجید دار را ذکر خواهیم کرد.

موارد مصرف لاستیک منجید دار

 • تولید لباس‌های محافظتی مثل محافظ‌های شیمیایی و عفونی
 • مناسب برای استفاده در کف تولیدی‌ها به منظور ضربه گیری
 • مناسب برای تولید انواع واشر عایق بندی
 • پرکاربرد در صنعت خودرو و قطعه سازی
 • استفاده در پروفیل پنجره‌ها
 • مناسب برای عایق الکتریکی
 • مناسب برای کفپوشی مکان‌های لیز و لغزنده
 • مناسب برای عایق بندی در صنایع مختلف، تاسیسات و ساختمان‌ها
 • جلوگیری از امواج و اشعه‌های مضر مثل UV
 • کاهش لرزش ماشین‌ها و تجهیزات صنعتی فنردار به علت انعطاف‌پذیری بالا

مزایای ورق لاستیک منجید دار

ورق لاستیکی منجید دار که با نام ورق لاستیکی کتانی نیز شناخته می‌شود یکی از به صرفه‌‌ترین انواع لاستیک است که با الیاف مصنوعی نیز تقویت شده است و همین منجر به کارایی بیشتر این محصول شده است. تحمل فشار بالا و مقاومت‌ حرارتی مهم‌ترین ویژگی های این محصول هستند که باعث به وجود آمدن کارایی مذکور شده‌اند.

البته  این نوع لاستیک بر حسب جنس، ابعاد، ضخامت و نوع خود ویژگی‌های متنوعی دارد. برای کاهش هزینه‌ها و نگهداری بهتر دستگاه‌ها باید به جنس، ضخامت و ابعاد لاستیک منجید دار توجه کرد و آن محصولی را تهیه کرد که در کاربرد مورد نظر بازدهی مناسبی داشته باشد. با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین مواد اولیه این لاستیک کتان و الیاف طبیعی است، می‌توان گفت که کمترین آسیب را نیز به محیط زیست وارد می کند.

آپدیت 28 اسفند 1400

کاربرد لاستیک منجید دار

 لاستیک منجید دار چه کاربرد هایی دارد 

یکی از کاربردی ترین محصولاتی که در صنایع مختلف از آن استفاده فراوانی می شود، لاستیکها هستند که  لاستیک منجید دار یکی از این نوع لاستیک هاست.

لاستیک  بعنوان یکی از قدیمی ترین اختراعات انسان است که در هر دوره ای یک محصول مهم و کاربردی به شمارر می آید.

ورق های لاستیک تقریبا در تمامی صنایع موجود در جهان استفاده می شود و از نظر نوع، متریال مواد تشکیل دهنده، شکل و اندازه به دسته های بسیار متنوعی تقسیم بندی می شوند.

این لاستیک ها از نظر مصرف در صنایع مشخص، دارای انواع گوناگونی هستند و از گستردگی و تنوع بالایی برخودار بوده اند. عمده دسته بندی لاستیک ها را می توان به انواع نخ دار یا منجیددار و ساده تقسیم نمود.

تقریباً همگی لاستیک های منجیددار موجود، قادر به تحمل دمای 150 درجه و بسیار انعطاف پذیر هستند. در لاستیک ها، برای ایجاد استحکام بیشتر این محصول، کتان، نخ و الیاف مصنوعی با نام منحید بکار برده می شود که به این محصول لاستیک منجیددار گفته می شود.

 

خرید لاستیک منجید دار

جهت خرید لاستیک منجیددار به عنوان یکی از ابزار مهم و حیاتی در صنایع مختلف، تجهیزات و ماشین آلات، نیاز به دقت و تحقیق بیشتری دارد و از آنجایی در بازار به قیمت های مختلف عرضه می شود لازم است تا کیفیت محصول به دقت مورد بررسی قرار داده شود که با پرداخت پول کمتر، کیفیتی پایین تر بدست شما نرسد.

خرید لاستیک منجید دار

نسوز طوس ، با فروش لاستیک منجیددار و به عنوان منبعی مطمئن، به شما این اطمینان را خواهد داد که محصولات را با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب به شما عرضه خواهد کرد و محصولی کاملاً مرغوب را در اختیار شما قرار خواهد داد.  در هنگام خرید لاستیک منجیددار، باید کیفیت محصول و میزان درجه مرغوبیت کالا را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

نسوز طوس به عنوان شرکتی معتبر و موفق در زمینه فروش لاستیک منجیددار،  همیشه با اطمینان و ضمانت بالا در کنار شما خواهد بود تا بهترین و با کیفیت ترین ها را به شما ارائه دهد.

قیمت لاستیک منجید دار

قیمت ورق لاستیکی کتان که با نام لاستیک منجید دار هم شناخته شده است بعنوان یکی از مقرون به صرفه‌ترین انواع ورق‌های لاستیکی بازار است که تقویت شده با پارچه کتانی، فایبرگلاس و نخ و الیاف مصنوعی تقویت شده است.

خرید این لاستیک منجیددار، با توجه به نوع استفاده و محل کاربرد، و همچنین بسته به کیفیت و نوع محصول، دارای قیمت های متنوعی است که نسوز طوس به عنوان همراهی همیشگی، محصولی با کیفیت و مقرون به صرفه و با قیمتی مناسب را به شما عرضه مینماید.

برای این شرکت رضایت مشتریان در اولویت قرار دارد. تمامی محصولات تضمین شده و با قیمتی مناسب به فروش می رود که لیست قیمت ها در سایت نیز قابل مشاهده است.

ورق لاستیک منجید دار

فروش ورق لاستیک منجید دار، عموماً بصورت نواری منعطف، پد، پوشش و واشر تولید می شود که هدف استفاده از آن مناسب برای عایق بندی، تفکیک سازی و محافظت از برخی سطوح حساس و خاص است.

ورق لاستیک منجیددار به شکل ورق های لاستیکی است که از جنس طبیعی یا مصنوعی تولید شده که برای افزایش مقاومت این لاستیک در برابر فشار و کشش، از چند لایه پارچه و الیاف کتان استفاده می شود. این ورق لاستیکی منجیددار در برابر اشعه ماورابنفش بسیار مقاوم بوده و تحمل درجه 150 سانتیگراد را دارد.

ورق لاستیکی منجید دار، در برابر پاره شدن بسیار مقاوم است و برای نصب در مواردی که فشار و کشش بسیار بالاست مناسب است.

پایداری ابعاد و مقاومت بالایی در برابر پارگی دارد. اما بزرگ‌ترین مزیت این محصول، همان مقاومت در برابر فشار است

کاربرد لاستیک منجیددار:

خرید لاستیک منجیددار برای موارد گوناگونی کاربرد دارد که به برخی از انها اشاره می نماییم.

یکی از موارد استفاده برای فروش لاستیک منجیددار، می توان به استفاده در تولید و تهیه لباس های مناسب و مخصوص حفاظت شیمیایی در صنایع مختلف اشاره نمود.

از دیگر قابلیت های استفاده از لاستیک منجیددار استفاده به عنوان ضربه گیر خواهد بود. ساخت واشر جهت آب بندی نیز یکی از موارد مصرف این لاستیک منحصر به فرد است.

در پروفیل های پنچره ها و درزگیری درب و پنجره ها نیز بسیار استفاده می شود. جهت عایق بندی درب خودرو و نیز در صنعت خودروسازی کاربرد بسیار چشمگیری دارد.

برای عایق بندی لوله های آب نیز لاستیک منجیددار گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

این لاستیک برای ضربه گیری در کف تولیدی ها و باشگاه ها به کار میرود و همچنین محصولی مناسب بعنوان عایقی برای برق به شمار می رود. این لاستیک به منظور جلوگیری از سر خوردن در مکان های لیز و لغزنده استفاده می شود.

ویژگی فروش لاستیک منجیددار:

لاستیک منجیددار یک محصولی بسیار مهم و کاربردی و دارای ویژگی های بیشماری است که در زیر به برخی ازاین ویژگی ها اشاره شده است تا بتوانید برای صنعت و نیاز خود، مناسب ترین نوع لاستیک را خریداری و استفاده نمایید.

لاستیک منجیددار به واسطه ویژگیهای بیشمار خود، محصولی پرطرفدار در صنایع مختلف به شمار می آید.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد لاستیک منجیددار، انتقال حرارتی بسیار کم و مقاومت این محصول در برابر حرارت 150 درجه سانتیگراد است.

انعطاف پذیری بالا و نرمی آن نیز آن را از سایر محصولات هم ردیف خود متمایز نموده است. این لاستیک منجیددار خریداری شده، در برابر کشش و پارگی و فرسایش بسیار مقاومت دارد و در برابر جریان برق و الکتریسیته و همچنین اشعه های مضر سیار بادوام است.

لاستیک منجید دار یکی از ارزان‌ترین و پرکاربردترین محصولات لاستیکی موجود در بازار است. به منظور کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری تجهیرات و دستگاه ها بهتر است به جنس، ضخامت و ابعاد لاستیک منجید دار توجه نمود و محصولی را تهیه نمود تا بازدهی بالایی را به شما ارائه نماید.

بدلیل اینکه اصلی ترین مواد ساخت لاستیک منجیددار از کتان و الیفا طبیعی است این محصول بسیار با محیط زیست نیز سازگاری دارد.

16 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<