Silicone and fiberglass refractory varnish

وارنیش نسوز سیلیکون و فایبرگلاس چیست؟

وارنیش نسوز عایق های حرارتی و برودتی هستند که برای عایق بندی سیم کشی ، قطعات الکتریکی و حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع وارنیش نسوز احتیاج به حرارت دادن و شکل گرفتن ندارند در نتیجه تغییر سایز از خود بروز نمی دهند.

 

وارنیش نسوز فایبرگلاس

وارنیش نسوز ابتدا با نخ فایبرگلاس بافته می شود و بعد از آن با ورق لاستیک سیلیکون برای مقاومت حرارتی و کششی بهتر کاور می شوند و می توانند و تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد تحمل حرارتی دارند وارنیش نسوز فایبرگلاس بافته از الیاف فایبرگلاس کلاس E  برای تحمل حرارتی تا ۴۵۰ درجه سانتی گراد بسیار مناسب است ، بهترین محافظ برای شیلنگ سیلیکونی ، کابل برق و انواع کابل های ابزار دقیق می باشد وارنیش فایبرگلاس بافته شده بدون درز است، بنابراین در برابر فشار داخلی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد. هنگامی که وارنیش تحت فشار قرار می گیرد مانند بدن کوسه عمل می کند از مهمترین ویژگی های وارنیش نسوز این است که بعد از آتش گرفتن یا در معرض حرارت و آتش در کمتر از ۱۰ ثانیه خاموش می شود و دچار حریق نمی شود.

 

وارنیش نسوز سیلیکون

وارنیش سیلیکون فایبرگلاس با یک پوشش لاستیک سیلیکونی مقاوم تر از وارنیش فایبرگلاس در برابر سایش است و ایده آل در برنامه های کاربردی سنگین است که نیاز به ویژگی های مکانیکی و الکتریکی است خواص مکانیکی و قدرت دی الکتریک بالا وارنیش سیلیکون آن را اولین انتخاب در برنامه های کاربردی مانند حفاظت از کاور بوشینگ ترانسفورماتورها ، درپوش سیم پیچ موتور، جداسازی ترکیب کننده ها ، و سیم کشی منبع تغذیه می کند وارنیش نسوز در برابر بیشتر اسیدها ، قلیایی ها ، سفید کننده ها مقاوم است. همچنین این محصول مقاومت سایشی خیلی بالا از خود دارد.

 

کاربردهای وارنیش نسوز

  • تولید شیلنگ
  • فلزات ، اهن و فولاد
  • در صنعت حمل و نقل (هوافضا ، وسایط نقلیه ، راه آهن و تجهیزات سنگین)
  • سیم کشی، شیلنگ و کابل حفاظت حرارتی و شعله
  • عایق / حرارتی
  • وارنیش نسوز فایبر گلاس می تواند حرارت و اتش را به حداقلی خود برساند

 

محصولات به طور گسترده ای در لوازم الکتریکی، ماشین آلات، خودرو، مراقبت های پزشکی، دستگاه نوشیدن، قهوه جات، محصولات آرایشی و بهداشتی، تجهیزات نورپردازی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *