Refractory Silicone Tape

جهت سفارش تسمه سیلیکون با شماره ۰۹۱۲۱۴۵۲۰۹۴ در تماس باشید

نوار سیلیکونی نسوز چیست

نوار سیلیکونی نسوز که به اختصار Silicone Tape گفته می شود، در دو نوع ( دو جنس مختلف ) تولید و روانه بازار های فروش می گردد. هر یک از این دو محصول دارای درجه سختی و مقاومت ۶۰ می باشند و هم چنین در سه نمونه ( مربع، گرد، مستطیل ) تولید می گردند.

این نوار در دو نوع مختلف با کارایی ها و ویژگی هایی کاملا متفاوت و خاص تولید شده و در اختیار خریداران قرار می گیرند. این دو نمونه را در ادامه معرفی می نماییم.

نوار سیلیکونی لاستیکی :

این نوار دارای قدرت بالایی در بخش کششی و مقاومت ( تا دما ۲۸۰ درجه سانتیگراد ) می باشد.

نوار سیلیکونی اسفنجی :

از اصلی ترین ویژگی هایی که برای این نوار باید به آن اشاره نمود، آب بندی است و مقاومت تا دما ۲۶۰ درجه سانتیگراد نیز از دیگر موارد قابل ذکر به شمار می رود.

نوار سیلیکونی نسوز را باید در میان انواع دسته محصولات کاملا کاربردی قرار داد و با اشاره به فرآیند تولید و مواد به کار گرفته شده در تولید آن، به عدم زیان رسانی این نوار نیز اشاره نمود. از جمله نکات ضروری که برای معرفی هر چه بهتر این نوار باید در نظر داشت، مقاومت و ویژگی های شاخصی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 • نوار سیلیکونی نسوز دارا مقاومت بالایی در برابر قدرت برق ( تا ۵۰۰ ولت ) می باشد.
 • این نوار می تواند قدرت بالایی در مقاومت با انواع اسید ها نیز داشته باشد.
 • عدم دارا بودن ترکیبات شیمیایی، استفاده از نوار را برای مصارف مرتبط با نیاز انسان، محدود نخواهد ساخت.
 • از دیگر قابلیت های کاربردی  باید به آب بندی خوب آن اشاره نمود.
 • هم چنین قدرت ذوب آن نیز کاملا استاندارد و بالاست.

  آپدیت ۸ بهمن ۱۳۳۹۸

 

فرآورده های نسوز

 

فرآورده های نسوز یا به عبارتی دیگر دیرگداز به دسته ای از مواد اطلاق میشود که در شرایطی با درجه حرارت بالا خواص آن تغییر پیدا نمیکند . خواصی از جمله ، خاصیت شیمیایی ، فیزیکی ، مکانیکی و یا ترمومکانیکی . از دیگر خواص این مواد نسوز مقاومت بالای آن ها در برابر وارد آمدن فشار و واکنش شیمیایی است . این مواد در حوزه وسیعی از صنایع گوناگون کاربرد های فراوانی دارند و به عنوان یک کالای راهبردی محسوب می شوند .

این فرآورده های نسوز در انواع گوناگونی به تولید می رسند که از آن جمله میتوان به انواع مواد سیلیکونی نسوز اشاره کرد که نوار سیلیکونی نسوز از این دسته به شمار می آید .

نوار سیلیکونی نسوز (silicon tape)

نوار سیلیکونی نسوز را می توان از دسته محصولات بسیار کاربردی قلمداد کرد و با توجه به نحوه تولید و موادی که در ساخت آن استفاده شده آن را فاقد هرگونه زیان رسانی دانست . از سری نکاتی که در شناخت این مواد باید در نظر داشت میتوان به مقاومت نوارهای سیلیکونی و برخی ویژگی های شاخص این محصولات اشاره کرد . ویژگی هایی از جمله :

 

 • مقاومت بسیار بالا در برابر قدرت برق با توان ۵۰۰ وات
 • ماندگاری و مقاومت در برابر انواع اسیدها
 • به دلیل نبود ترکیبات شیمیایی در این نوع نوارها با اطمینان میتوان جهت نیاز های انسانی از آن استفاده نمود .
 • ویژگی قابل توجه دیگر نوارهای سیلیکون قدرت بالا و استاندارد این مواد در برابر ذوب است.

انواع نوار سیلیکونی نسوز

نوار های سیلیکونی نسوز در دو نوع با جنس های متفاوت به تولید رسیده و به متقاضیان عرضه میگردد. این دو نوع از نوار سیلیکونی نسوز دارای مقاومتی برابر ۶۰ بوده و هر دو نمونه در سه حالت مربع ، مستطیل و گرد اما با مشخصات و کاربردهای خاص خود تولید و روانه بازار می گردد . نوار سیلیکونی نسوز شامل دو نوع نوار سیلیکونی اسفنجی و نوار سیلیکونی لاستیکی می باشد .

نوار سیلیکونی نسوز لاستیکی

نوار سیلیکونی لاستیکی به لحاظ خاصیت کششی و مقاومتی تا دمای ۲۸۰ درجه سانتیگراد دارای قدرت بسیار بالایی می باشد . از جمله کاربرد های آن میتوان به استفاده در صنایع خودرو استفاده جهت درب خودرو ها ، در گاو صندوق و ساختمان سازی نام برد .

نوار سیلیکونی اسفنجی

یکی از ویژگی های بارز این نوع نوار سیلیکونی که باید آن را مورد توجه قرار داد خاصیت آن در جهت آب بندی است و علاوه بر این مقاومت نوار سیلیکونی اسفنجی تا دمای ۲۶۰ درجه سانتیگراد .

چند مورد از کاربرهای نوار سیلیکونی اسفنجی عبارت است از :

 • کاربرد در جهت آب بندی درب مخازن
 • درزگیری مخازن در محیط های بهداشتی
 • کاربرد در مخازن بخار
 • استفاده در صنایع پزشکی و صنایع بسته بندی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *