فیبر اپوکسی

فیبر اپوکسی چیست؟ 

اگر بخواهیم یکی از بهترین نمونه‌های فیبرهای عایق الکترونیکی و حرارتی را به شما معرفی کنیم آن چیزی نیست به جز فیبر اپوکسی . در ساختار و ترکیب این فیبر از مواد مختلف و متنوعی همچون الیاف شیشه و رزین اپوکسی استفاده شده است. دلیل وجود الیاف شیشه در ساختار و ترکیب این فیبر نسوز را می‌توان به نقش تقویت کنندگی آن نسبت داد اگر بخواهیم مهم‌ترین ویژگی‌های یک فیبر اپوکسی را برایتان نام ببریم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 قابلیت ضربه پذیری بسیار بالا، استحکام بسیار زیاد ، آب را به میزان کمی جذب می‌کند و در دمای حدود ۱۸۰ درجه سانتیگراد از خود مقاومت حرارتی بسیار بالایی نشان می‌دهد که نشان از توان تحملی بسیار زیاد آن می‌باشد.

فیبر اپوکسی از چه اجرائی ساخته شده است؟

 فیبر اپوکسی در ضخامت های مختلفی تولید و ارائه می شود از ۲۵ میلیمتر شروع می‌شود تا به ۱۰۰ میلی‌متر می‌رسد از طرفی این فیبر ها در اندازه های ۲*۱ متری و در رنگ های متنوعی هم چون سبز و زرد در بازار وجود دارند.

البته نوع میلگرد این فیبر در طول یک متر و قطر های ۱۰ الی ۲۰۰ میلی متر هم در بازار موجود می باشند که بسته به نیاز خود می توانید آنها را سفارش داده و خریداری نمایید.

اصولاً موادی که بر پایه اپوکسی ساخته می شوند کاربردهای  وسیعی دارند برای مثال در ساختن رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی کاربرد گسترده‌ای دارند و علاوه بر آن برای ساختن موادی همچون کامپوزیت ها و چسب ها هم از این فیبر ها استفاده می شود به طور کلی اپوکسی ها به سبب داشتن ویژگی‌هایی از جمله مقاومت شیمیایی و گرمایی بسیار بالا و خواص خوب مکانیکی، چسبندگی و غیره بسیار شناخته شده و معروف می باشند و بسته به ویژگی هایی که دارند در جایگاه مناسب خود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *