شیلنگ هیدرولیک

شیلنگ هیدرولیک

شیلنگ هیدرولیک دستگاه های مکانیکی هستند که برای تنظیم جریان سیال درون یک مدار یا سیستم هیدرولیکی استفاده می شوند. از آنها می توان برای بستن کامل یک خط ، جهت هدایت سیال تحت فشار یا کنترل سطح جریان به یک ناحیه خاص استفاده کرد. این دریچه ها که در طیف وسیعی از سبک ها طراحی شده اند ، با فعال سازی فیزیکی ، مکانیکی ، پنوماتیک ، هیدرولیکی یا برقی قابل کنترل هستند. دریچه های هیدرولیک باید قادر به تحمل مقادیر زیادی از فشار مایع باشند ، زیرا ماهیت بسیاری از سیستم های هیدرولیک فشارهای بالایی را به بالا به ۳۰۰۰ psi یا بیشتر می باشد. به همین دلیل ، آنها اغلب از فولاد ، آهن یا سایر فلزات ساخته شده اند که مقاومت کافی در برابر فشار مداوم در برابر کار مداوم دارند.

در این مقاله اطلاعاتی در مورد دریچه های هیدرولیک ، از جمله انواع مختلف ، ساخت آنها و مشخصات مربوطه ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر دریچه ها ، به راهنمای مرتبط با دانستن دریچه ها مراجعه کنید.

انواع شیرهای هیدرولیک

دریچه های هیدرولیک در سبک های متنوعی از جمله انواع مختلفی که برای انواع دیگر دریچه ها از قبیل توپ ، پروانه ، تسکین بای پس ، چک ، سوزن ، انتقال دهنده ، تنظیم کننده ، خلبان دار ، متناسب و جهت دار در دسترس هستند وجود دارد. از دید وسیع ، این شیرهای هیدرولیک ممکن است به عنوان سه نوع اصلی شناخته شوند که عبارتند از:

 • شیرهای کنترل فشار هیدرولیک
 • شیرهای کنترل جریان هیدرولیک
 • شیرآلات کنترل هیدرولیک

شیرهای کنترل فشار هیدرولیک

شیرهای کنترل فشار هیدرولیک برای تنظیم فشار مایع که از طریق سیستمهای هیدرولیکی عبور می کنند برای حفظ فشار در سطح مورد نظر طبق عملکرد اپراتور سیستم استفاده می شوند. سیستم های سیال معمولاً برای بهره برداری در طیف وسیعی از فشارها طراحی می شوند. این نوع شیرها برای جلوگیری از افزایش فشار نقش مهمی دارند که ممکن است منجر به نشت مایعات هیدرولیک یا ترکیدن لوله شود. همچنین از آنها برای حفظ فشار تنظیم شده در بخشی از مدار هیدرولیک استفاده می شود.

انواع مختلف شیرهای کنترل فشار مورد استفاده در سیستمهای هیدرولیک شامل شیرهای تسکین دهنده ، کاهش دریچه ها ، دریچه های دنباله ای ، دریچه های ضد تعادل و دریچه های تخلیه است.

شیرهای کنترل جریان هیدرولیک

از شیرهای کنترل جریان هیدرولیک برای تنظیم سرعت جریان سیال هیدرولیک در یک سیستم هیدرولیکی استفاده می شود. این سوپاپ ها دارای درگاهی هستند که قادر به تنظیم هستند به گونه ای که می توان ناحیه جریان را تغییر داد تا تغییری در سرعت جریان از طریق دریچه ایجاد شود. نمونه ای از چگونگی استفاده این نوع شیر هیدرولیک در مدارهای کنترل دستگاه هایی مانند سیلندر ، موتور یا محرک . سرعت حرکت این دستگاه ها یک عملکرد مستقیم از سرعت جریان است – کاهش سرعت جریان باعث کاهش سرعت عملکرد آنها و برعکس می شود.

انواع مختلف شیرهای کنترل جریان هیدرولیک شامل شیرهای کنترل جریان ثابت ، شیرهای کنترل جریان قابل تنظیم ، شیرهای کنترل جریان گاز و شیرهای کنترل جریان جبران فشار هستند. مکانیسم کنترل جریان در این شیرها بر اساس طراحی مکانیکی دریچه متفاوت خواهد بود ، که معمولاً یکی از سبک های دریچه آشنا مشترک برای سایر دریچه ها است ، یعنی:

 • توپ
 • پروانه
 • دیافراگم
 • سوزن
 • پلاگین

میزان جریان می تواند به چندین روش مختلف اندازه گیری شود ، که معادل آن نیستند ، بنابراین انتخاب شیر کنترل جریان نیاز به درک آنچه منظور از سرعت جریان است را می طلبد. سه روش معمول سرعت جریان شامل:

سرعت جریان حجمی : در واحد حجم در هر واحد زمان ، مانند in3 / sec یا cc / min اندازه گیری می شود.
سرعت جریان وزن : در واحد وزن در هر واحد زمان مانند لیتر در ثانیه اندازه گیری می شود.
سرعت جریان جرم : به صورت جرم در هر واحد زمان ، مانند کلاهبرداری در ثانیه یا کیلوگرم در دقیقه اندازه گیری می شود.

برخی از شیرهای کنترل جریان هیدرولیک رایج عبارتند از:

دریچه های جریان متغیر جبران فشار
دریچه های جریان متغیر که تحت فشار و دما جبران می شوند
دریچه های اولویت
دریچه های کاهش سرعت
شیرهای کنترل جریان متناسب با جبران فشار
متناسب با دریچه های منطق کنترل جریان

شیرآلات کنترل هیدرولیک

از شیرهای کنترل جهت هیدرولیک برای هدایت مایع هیدرولیک در یک مدار یا سیستم به دستگاههای مختلف در صورت لزوم استفاده می شود. به عنوان مثال ، آنها برای کنترل یک سیلندر هیدرولیک بین موقعیت های گسسته مانند کشش ، جمع یا موقعیت خنثی تغییر می کنند. آنها همچنین قادر به تبدیل شدن به حالت های میانی هستند که در آن می توان از آنها برای کنترل سرعت ، جهت یا شتاب یک محرک استفاده کرد.

یک شکل ساده از شیر کنترل جهت دار هیدرولیک گسسته ، یک دریچه باینری است ، که جریان سیال را متوقف یا عبور می دهد. دریچه های بازرسی نمونه ای است و در هنگام تلاش مایع برای عبور در جهت مخالف جریان از آنچه مورد نظر است ، می توانید از شمع ، توپ ، یا پوپر برای بستن بر روی صندلی استفاده کنید.

دریچه های کنترل جهت دار هیدرولیک پیچیده تر ممکن است درگاه های مختلفی داشته باشند ، زیرا به دلیل ماهیت آنها ، مایعات بین این درگاه های مختلف دریچه را برای تغذیه دستگاه های هیدرولیکی تغییر می دهند. در نتیجه ، آنها توسط یک سیستم شماره گیری استاندارد مشخص می شوند که از دو مقدار عددی مانند ۲/۲ یا ۴/۳ تشکیل شده است. شماره اول در این سیستم تعداد درگاههای سیال را که شیر در آن قرار دارد را مشخص می کند و شماره دوم تعداد حالت ها یا موقعیت های سوپاپ ها را نشان می دهد که دریچه می تواند به آن برسد. (توجه – در ایالات متحده ، تعداد درگاه ها بعضا به عنوان تعداد راه ها نیز شناخته می شود.) بنابراین با این کنوانسیون ، ۲/۲ یک شیر دو پورت را نشان می دهد که دارای دو موقعیت است و ۴/۳ نمایانگر چهار پورت است. دریچه ای که دارای سه موقعیت است. در مثال دوم شیر ۴/۳ که ممکن است برای کنترل یک سیلندر هیدرولیک مورد استفاده قرار گیرد ، سه موقعیت نشان می دهد:

 • خنثی – همه درگاه های سوپاپ مسدود شده اند و هیچ جریان سیال مجاز نیست
 • گسترش – شیر از طریق پمپ هیدرولیک به انتهای درپوش سیلندر مایع را هدایت می کند ، باعث می شود که سیلندر امتداد یابد
 • عقب نشینی – شیر از طریق پمپ هیدرولیک به انتهای میله سیلندر مایع را هدایت می کند و باعث می شود سیلندر عقب بماند

بسیاری از دریچه های کنترل هیدرولیک جهت استفاده از قرقره هایی که بین معابر می شوند ، بسته به موقعیت حلقه در بدن سوپاپ ، به جریان سیال اجازه می دهند تا از طریق درگاه های باز جریان یابد. شیرها ممکن است از قرقره های یک یا چندگانه برای انجام کنترل درگاه مورد نظر استفاده کنند. سایر عناصر کنترل جریان در این دریچه ها ممکن است غوطه وری یا کوکنار باشند.

مولفه دریچه ای که این عناصر کنترل جریان را جابجا می کند به عنوان عملگر یا محرک شیر شناخته می شود. این دستگاهها ترتیب توالی و زمان بندی مناسب تغییرات موقعیت شیر ​​را برای کنترل مدار یا سیستم های هیدرولیکی لازم دارند. گزینه هایی برای نوع مکانیسم محرک شامل فعال سازی مکانیکی ، تحریک خلبان یا فعال سازی الکتریکی / الکترونیکی است.

فعال سازی مکانیکی می تواند شامل کنترل سوپاپ های دستی مانند اهرم ، دکمه های فشار یا پدال باشد ، اما بیشتر به دستگاه های مکانیکی خودکار مانند کم ، غلطک ، اهرم ، چشمه و مانند آن اشاره دارد.

فعال سازی خلبان به استفاده از مایع تحت فشار برای کمک به حرکت عناصر کنترل جریان دریچه اشاره دارد. این شیوه عملگر همچنین در محیط های انفجاری مفید است که استفاده از وسایل برقی / الکترونیکی به دلیل خطر احتمالی جرقه های ناشی از انفجار توصیه نمی شود.

فعال سازی الکتریکی / الکترونیکی شامل استفاده از solenoids است که سیگنالهای الکتریکی را به صورت جریان عرضه شده به سیم پیچ برقی به حرکت مکانیکی یک پیستون که می تواند جابجایی خطی یا چرخشی ایجاد کند ، تبدیل می کند. solenoids الکتریکی به میزان نیرویی که می تواند تولید شود محدود است ، بنابراین تغییر مدارهای هیدرولیک فشار قوی با عمل مستقیم امکان پذیر نیست. ترکیب استفاده از الکترونوئید با فعال سازی خلبان ، به الکترون اجازه می دهد مدارهای خلبان فشار کمتری را تغییر دهد که از این طریق می توان برای کنترل درگاههای فشار بالاتر استفاده کرد. اطلاعات بیشتر در مورد این مفهوم در راهنمای مرتبط با ما در مورد دریچه های برقی وجود دارد.

مشخصات شیر ​​هیدرولیک

شیلنگ هیدرولیک با استفاده از چندین پارامتر مشخص می شوند که به اندازه ، ظرفیت جریان ، اتصالات و مکانیسم تحریک مربوط می شوند. مشخصات معمول این شیلنگ هیدرولیک در زیر بیان شده است اما می دانید که در بین تولید کنندگان و تأمین کنندگان مختلف شیرها می توان تغییرات مختلفی را در این پارامترها مشاهده کرد ، بنابراین ممکن است اختلاف در نوع برند برای انواع مشخصات وجود داشته باشد. داده های ارائه شده در زیر باید به عنوان یک نشانگر کلی از آنچه باید در هنگام مشخص کردن شیر هیدرولیکی مورد توجه قرار گیرد.

نوع شیر – به نوع خاص شیر هیدرولیک مورد نیاز ، که ممکن است منعکس کننده سبک فیزیکی (توپ ، چک ، سوزن ، و غیره) باشد یا ممکن است به کنترل مورد نظر (کنترل جریان ، کنترل فشار یا کنترل جهت) اشاره داشته باشد.

مکانیسم فعال سازی شیر – وسیله ای را نشان می دهد که با تغییر موقعیت دریچه یا روشی که دریچه کار می کند ، مانند خلبان ، سولنوئید یا مکانیکی.
پیکربندی شیر – تعداد پورت ها ، تعداد حالت های تعویض یا موقعیت ها و حالت استراحت تعریف شده برای شیر را نشان می دهد.

مواد بدنه – موادی را که از بدنه شیر تولید می شود ، مشخص می کند که ممکن است از آلومینیوم ، برنج ، برنز ، فولاد ضد زنگ یا پلاستیک مهندسی شده باشد ، تا چند گزینه ممکن را نام ببرد.
نوع  مواد – ماهیت مایعات خاص (مایع یا گاز) را که دریچه قادر به حمل آن است بدون شناسایی هیچ گونه اثرات زیان آور مشخص می کند. نمونه هایی از انواع رسانه ها شامل سوخت ، روغن و آب است.

اندازه پورت – اندازه ابعادی درگاه های ورودی و خروجی شیر را نشان می دهد که در واحدهای امپریالیستی مانند اینچ یا واحدهای متریک مانند میلی متر نشان داده شده است.
نوع پورت (یا نوع نصب) – سبک پورت مورد نظر یا نصب / رابط مورد نظر برای شیر را مانند فلنج ، مانیفولد ، نخ و غیره مشخص می کند.

ولتاژ عملیاتی – برای دریچه های برقی ، هم اندازه و هم نوع سیگنال کنترل الکتریکی را نشان می دهد که برای انرژی گیری شیر برقی استفاده می شود. دریچه های برقی با طیف گسترده ای از ولتاژهای عملکرد AC و DC در دسترس هستند که ممکن است برای تأمین شرایط مختلف برنامه کاربرد داشته باشند.

فرکانس کارکرد – برای دریچه های برقی که از ولتاژ AC تغذیه می شوند ، فرکانس تعداد چرخه ها در ثانیه از جریان متناوب است که برای الکترون اعمال می شود ، که معمولاً در هرتز نشان داده شده است (به عنوان مثال ۶۰ هرتز).

ضریب جریان – ضریب جریان یا CV دریچه ، توانایی شیلنگ هیدرولیک را برای اجازه جریان مایعات یا گازها از طریق آن اندازه گیری می کند. تعریف استاندارد از ضریب جریان این است که حجم آب (در گالن های آمریکا) را نشان می دهد که از طریق دریچه با دمای ۶۰ درجه فارنهایت در یک فاصله زمانی یک دقیقه ای که افت فشار ۱ psi در دریچه وجود دارد جریان می یابد ( فشار دیفرانسیل ورودی-ورودی). مقادیر بزرگتر ضریب جریان میزان بیشتری از جریان را منعکس می کند.

نرخ جریان – به جای ضریب جریان ، تأمین کنندگان سوپاپ ممکن است میزان جریان دریچه را در واحدهای مانند گالن یا لیتر در دقیقه مثلاً مشخص کنند.
حداکثر فشار دارای امتیاز – حداکثر مقدار فشار است که می تواند در هنگام نصب در مدار هیدرولیک یا سیستم از آن استفاده کند.

حداقل فشار کار – منعکس کننده کمترین فشاری است که باید در سیستم وجود داشته باشد تا دریچه به طور مؤثر کار کند. در حالی که بسیاری از دریچه های با کارکرد مستقیم می توانند در فشار ۰ bar کار کنند ، ممکن است سوپاپهای غیرمستقیم به حداقل فشار نیاز داشته باشند که بتواند برای کمک به تحریک دریچه از آن استفاده کند. برخی از دریچه ها با استفاده از محدوده فشار مشخص می شوند.

دمای کار یا دامنه دما – محدوده پیشنهادی از دما را که شیلنگ هیدرولیک برای عملکرد آن طراحی شده است نشان می دهد.

کاربرد – استفاده یا بازار مورد نظر برای شیر را نشان می دهد ، مثلاً نمونه هایی شیمیایی ، آسانسور یا هواپیما است. داشتن تعریفی در مورد صنعت مورد نظر یا مورد استفاده می تواند در هنگام انتخاب سوپاپ سودمند باشد زیرا درک این صنعت ممکن است برای رسیدن به سطح مورد نیاز یا مشخصات اضافی لازم توسط این شرایط عملیاتی به سطح شما کمک کند.

خلاصه

در این مقاله خلاصه ای از اطلاعات در مورد شیلنگ هیدرولیک ، از جمله نوع مختلف ، انواع مختلف و مشخصات کلیدی ارائه شده است. برای کسب اطلاعات در مورد موضوعات دیگر ، با راهنماهای اضافی ما مشورت کنید و یا با مراجعه به سیستم عامل کشف شرکت توماس توماس ، در آنجا می توانید منابع بالقوه عرضه را برای بیش از ۷۰،۰۰۰ دسته مختلف محصول و خدمات پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *