اورینگ سیلیکون

جهت سفارش اورینگ سیلیکون با شماره ۰۹۱۲۱۴۵۲۰۹۴درتماس باشید

اورینگ سیلیکونی (silicon o_ring) چیست

اورینگ نوعی حلقه از نوع لاستیک و یا پلاستیک می باشد که دارای سطح مقطع دایره شکل است و مورد استفاده آن در مدار بسته بصورت دینامیک و استاتیک می باشد . این حلقه در حالت داینامیک بر روی محور دوار حرکتی چرخشی دارد و در صورتی که در حالت استاتیک باشد ساکن است . جنس اورینگ بسته به شرایط کارکرد انتخاب می‌گردد.

کاربرد اورینگ سیلیکونی

در حالت کلی اورینگ ها جهت جلوگیری از نشتی ما بین دو سطح از جنس فلز یا غیر فلز قرار می گیرند .این عامل نشت هم می تواند بصورت بخار ، گاز و یا هوا باشد و هم بصورت مایعات از جمله بنزین ، روغن و یا آب که  اورینگ ها مانع از نشت آن می شوند .به جز کاربرد اورینگ سیلیکون در جلوگیری از نشت می توان به کارایی آن در از بین بردن لق شدگی بین دو سطح و یا استفاده جهت فاصله انداختن بین قطعات (صنعتی و یا غیر صنعتی) نام برد. یکی از نکاتی که برای انتخاب اورینگ باید در نظر گرفت که در کارایی آن نقش بسزایی دارد انتخاب سایز مناسب اورینگ با در نظر گرفتن شرایط کاری می باشد .

خواص اورینگ سیلیکونی

از خواص قابل توجه اورینگ سیلیکونی قابلیت انحلال آن در حلال های آلی علاوه بر این حل نشدن آن در الکل و آب است ، درصد پایین اشتعال پذیری و غلظت کم در میزان بالای رزین می باشد . و از این رو از اورینگ سیلیکونی در صنایع گوناگون استفاده هایی از قبیل روان کننده ، سیال هیدرولیک ، رزین های لایه کاری و همچنین در مصارف برقی به عنوان درزگیر و کاربرد های دیگر استفاده می کنند .

مشخصات اورینگ سیلیکونی لاستیکی

 

  • قابلیت مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش ، حرارت بالا و همچنین هوای فشرده

 

موارد استفاده اورینگ سیلیکونی

از موارد کاربرد اورینگ سیلیکونی استفاده به عنوان نوعی اتصال هلالی میباشد که در واقع نوعی درزگیر مکانیکیست به حالت هلالی است با سطح مقطع گرد که جهت قرار گرفتن بین دو یا چند قسمتو آب بندی محل اتصال طراحی شده است .  می توان این نوع سیلیکون را از رایج ترین را های آب بندی دانست که جهت طراحی ماشین آلات از آن استفاده می شود . همچنین اورینگ های سیلیکونی علاوه بر تولید آسان به لحاط قیمت هم مناسب هستند و به آسانی میتوان عمل نصب آن ها را انجام داد . اورینگ های سیلیکونی قادرند حجو زیادی از فشار آب را آب بندی کنند .  

انواع اورینگ سیلیکونی

اورینگ سیلیکونی در دو نوع موجود می باشد ، یک نوع به شکل حلقه ای و نوع دیگر آن بصورت متری . نوع حلقه ای اورینگ سیلیکونی با سایز های استاندارد به تولید می رسد اما در مصارفی که ملزم به استفاده از اورینگ سیلیکونی با قطر زیاد باشیم از اورینگ بصورت متری استفاده می شود که با استفاده از چسب آن را به حالت حلقه درمی آورند . میتوان گفت اورینگ های عموما در هر صنایعی کارائی دارند .  

روش های تولید اورینگ سیلیکونی

روش های گوناگونی جهت تولید اورینگ سیلیکونی وجود دارد از جمله ، تولید به روش قالب گیری تزریقی و در حالت دیگر قالب گیری با فشار و یا انتقالی . اورینگ سیلیکونی اولین بار به وسیله جی او لدنبرگ سوئدی در سال ۱۸۹۶ به تولید رسید  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *