Polyurethane adhesive

چسب پلی یورتان 

چسب پلی اورتان سوسیسی

 

چسب پلی یورتان و چسب پلی اورتان سوسیسی به چسبی گفته می شود که پلیمری از واحد های زنجیره آلی تشکیل شده است و از یک ماده تک جزئی ساخته نشده است‌.  این زنجیره های الی به اورتان ها و یا کار بامات  ها متصل می شود و از دسته چسب نسوز هستند.

از چسب های پلی یورتان در صنایع مختلف تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. چسب های پلی یورتان در برابر حرارت آب نمی شوند و مقاوم می باشند.

 چسب های پلی یورتان  و پلی اورتان سوسیسی  به چند دین صورت جامد، انعطاف پذیر، انعطاف ناپذیر و نسبتا جامد و… وجود دارد و حالت خود را از دست نمی دهند.

از چسب های پلی یورتان برای چسباندن انواع وسایل متخلخل و غیر متخلخل  مانند: چوب، چرم، لاستیک، شیشه، کاشی، اپوکسی، بتن ها، اجر و… استفاده می کنند.

 

 

کاربرد چسب پلی یورتان و چسب پلی اورتان سوسیسی:

 

از این چسب ها در هنگام ساخت خود رو برای چسب زدن شیشه خودرو ها به ماشین استفاده می کنند.

 

از چسب های پلی یورتان برای چسب زدن شیشه ها به هم و همچنین برای درز بندی شیشه های ساختمان ها استفاده می شود.دسته‌ها

 

برای عایق بندی مخازن نفتی  به دلیل مقاومت آن در برابر شعله ها از چسب های پولی یورتان استفاده می شود.

 

چسب های پلی یورتان به دلیل انعطاف پذیری بالا در برابر زدگی و خوردگی و فشار های دیگر بسیار مقاوم بوده است و کارایی آن ها را افزایش داده است.

 

مزایای استفاده از چسب پلی یورتان و چسب پلی اورتان سوسیسی:

 

 این چسب ها به دلیل خواصی که دارند هم در محیط های خارجی و فضای باز قابل استفاده هستند و هم در محیط های داخلی و داخل منزل کار برد دارند و استفاده می شوند. به دلیل دوام بالایی  که دارند، جزو پر مصرف ترین چسب ها  هستند.

 

این چسب ها ضد رطوبت و آب هستند و برای اینکه بتوانید از این چسب ها استفاده کنید نیاز به رطوبت دارند؛ در واقع برای چسبندگی بهتر این چسب ها سطح آن محیط را ابتدا مرطوب می کنیم تا سرعت چسبندگی افزایش یابد.

 

 چسب های پلی یورتان در برابر حرارت و گرما مقاوم بوده و می توانند تا دمای ۱۰۰درجه سانتی گراد، مقاومت خود را حفظ کنند و خاصیت خود را از  دست ندهند.

 

 چسب پلی یورتان و پلی اورتان بسیار انعطاف پذیر می باشند و همچنین در برابر مواد شیمیایی و اسید و بازی خاصیت خود را از دست نمی دهند و مقاوم هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *